Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Tarihi Fuar İçin Geri Sayım Başladı

26 Ağustos'ta kapılarını 85. kez açacak olan İzmir Enternasyonal Fuarı, bu yıl dev sponsorlarıyla geliyor.

 

Türkiye'nin en önemli fuarcılık organizasyonu olan İzmir Enternasyonal Fuarı, kapılarını 85. kez açmaya hazırlanıyor. 

Bu yıl ana teması inovasyon, partner ülkesi Malezya ve onur konuğu ili Manisa olan İEF için Kültürpark'ta tanıtım toplantısı gerçekleştirildi. 

Toplantıya İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, Folkart Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Mesut Sancak ve Vestel İcra Kurulu Başkanı Turan Erdoğan ile birlikte İZFAŞ yetkilileri ve basın kuruluşlarının temsilcileri katıldı. 

Toplantıyı ev sahibi unvanıyla açan İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, ilk sözü Turan Erdoğan'a bıraktı. Erdoğan yaptığı konuşmasında, "İnovasyon sponsoru olarak burada olmanın gururunu yaşıyoruz." dedi. Erdoğan sözlerini şöyle sürdürdü:

"Katılmaktan en gurur duyduğumuz fuar İEF"

"İzmir'in böyle bir etkinliğe çok ihtiyacı var. Gelecek İzmir'de sloganı bizi çok heyecanlandırdı. İzmir Enternasyonal Fuarı hak ettiği yere gelecek ve biz de buna katkı koymaktan çok mutlu olacağız. Vestel, 16 bin çalışanı ve 4 milyar dolar cirosuyla dünyanın birçok yerinde fuarlara katılır. Katılmaktan en çok gurur duyduğumuz fuar burası. Açacağımız standımızda teknolojimizle ziyaretçilerimizi gururlandıracağız ve güzel zaman geçirmelerini sağlayacağız. Hayırlı olmasını dilerim." 

"İzmir'in geleceğine inanıyoruz"

Erdoğan'dan sonra konuşan isimse Folkart Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Mesut Sancak oldu. Sancak şunları söyledi:

"İEF'ye gerçek anlamda bir gençlik aşısı yapılıyor. Biz de Folkart olarak, ilklerin şehri İzmir'in çok parlak bir geleceği olduğunu, tüm güzellikleriyle bütünleşerek: hem dünyanın, hem Avrupa'nın, yeniden dikkatini çekeceiğini düşünüyoruz. İzmir'e yönelik projelerin tamamlanmasıyla birlikte İzmir yakın gelecekte Türkiye'nin en parlak en özel şehri haine gelecektir. Gelecek İzmir'de sloganıyla ana sponsorluk teklifi gelince hiç düşünmeden kabul ettik. Çünkü biz Folkart olarak İzmir'in geleceğine inanıyoruz. Bu sponsorlukta amacımız, Türkiye'yi ve dünyayı izmir'e davet ederek; 85. İzmir Enternasyonal Fuarı'nda örnek bir Uluslararası Kültür-Sanat-Gösteri Şölenni yaratmaktır."

"10. yılımızı fuarda kutlayacağız"

"Folkart hepinizin bildiği gibi İzmir'de doğup büyüdü. Bizim için çok anlamlı olan 10. yılımızı da sadece fuarda kutlayacağız. Bu yolla İzmirlilere yürekten teşekkür etmek istiyoruz. 18 ülkeden 600'e yakın sanatçı İzmir'de buluşacak. Dev bir şölen havası İzmir'i saracak." 

 

"İEF'ye tekrar bir sıçrama yaptırmak istiyoruz"

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu ise konuşmasına İEF'nin 85 yıllık tarihiyle başladı. Kocaoğlu son 7-8 yıldır İEF için yapılan yenileme çalışmalarından bahsetti. Kocaoğlu sözlerini şöyle sürdürdü:

"Vestel ve Folkart'ın çok büyük destekleri ve İZFAŞ'ın her türlü olanağı ile büyük bir tanıtım bütçesi ile İzmir Enternasyonal Fuarı'na tekrar bir sıçrama yaptırmak istiyoruz. Bu sene fuarımızın çok önemli bir yükselişe başladığını, daha da büyüyeceğini ifade etmek istiyor ve herkesi fuara davet ediyorum. Partnet ülkemiz Malezya... Malezya dünya ekonomisinde bir sıçrama yaptı. Konuk ilimiz Manisa da yine aynı şekilde sanayide büyük bir sıçrama yapıyor. "

"İzmir'i kalkındırmak istiyoruz"

İzmir için yaptığımız ve yapacağımız çok iş var. Neler yapabileceğimizi projelerimizle gösterdik. 11 km raylı sistemimizi 130 km'ye çıkardık ve bunu 200'ün üstüne çıkaracağız. Bölgemizin ilk opera binası olarak projelendirilmiş opera binamızın temelini atıyoruz. Yeni vapurlarımız ulaşımda kaliteyi arttırıyor. Çevre yatırımlarımızla temiz su, hava, toprak ve gıda ile İzmir'i yaşanacak, ziyaret edilecek, ticaret yapılabilecek, Türkiye'nin en ileri kentini, en demokrasiye hayran kentini kalkındırmak istiyoruz. İzmir tarihinde hiç oluşturulmamış bir tanıtım bütçesi oluşturduk. Hep birlikte kentimizi ileri taşımak istiyoruz. Bu sene İEF nereden bakarsanız bakın çok farklı olacak. Siz basın mensuplarının haklı eleştirilerinin çok büyük çoğunluğu bu fuarda olmayacak. Onun yerine daha güzel, eğlenceli ve yenilikçi sunumlarla karşılaşacaksınız. Biz bu özveride bulunduk. 85 yıllık dev çınarı eski günlerine döndürüp, onun da üstüne çıkarıp çağın koşullarına adapte etmek istiyoruz. Tek istediğimiz ziyaretçi ve ülkemizin tanıtımına katkıda bulunmak. Gelecek İzmir'de"

Yayın Tarihi : 11.08.2016 : 13:00


Yorumlar

1932
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN