Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


CHP'de O Koltuğa Kim Geçecek

CHP'de O Koltuğa Kim Geçecek
Cumhuriyet Halk Partisi İzmir İl Başkanı Alaattin Yüksel'in görevinden istifa etmesiyle birlikte, partililer yeni il başkanının kim olacağını ve nasıl seçileceğini konuşmaya başladı.

 

Burak Cilasun / Ben TV

Cumhuriyet Halk Partisi'nde İzmir depremi yaşanıyor.

Aralık ayındaki CHP İzmir İl Kongresi'ne İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu ile el ele çıkan ve Nevzat Kavalar'ı 12 oy farkla yenerek 8 ay boyunca CHP İzmir Başkanı olan Alaattin Yüksel'in gündeme bomba gibi düşen istifası sonrasında, Yüksel'den boşalan koltuk da gündemin bir diğer dikkat çekici başlığı haline geldi.

Dümene Asuman Ali Güven geçecek

Parti içinden edinilen bilgilere göre bu akşam toplanacak olan CHP İzmir İl Yönetimi, Yüksel'in istifa kararından geri adım atmaması durumunda geçici olarak yeni bir başkan seçecek. Yüksel'den boşalan koltuğa geçici olarak Örgütlenme ve Örgüt Yönetiminden Sorumlu İl Başkan Yardımcısı Asuman Ali Güven'in geçeceği öğrenildi. 

Partide yeni il başkanı seçiminin nasıl olacağı büyük merak konusu. Parti içi kaynaklar il yönetiminin içinden yapılacak geçici görevlendirme sonrasında yeni bir il kongresi olabileceğini belirtirken, CHP Genel Merkezi'nin tavrı da merak konusu. Partililerin daha önce uygulanmış olan atama başkan yöntemine oldukça soğuk baktığı ve Genel Merkez'in böyle bir konuda ısrarcı olması durumunda yeni istifaların olabileceği dile getiriliyor.

Uğur Büke ve Nevzat Kavalar sesleri

Genel Merkez'in belirleyici olduğu bir atama yahut seçimde CHP Tunceli Milletvekili Gürsel Erol'a yakın isimlerden olarak bilinen Uğur Büke'nin göreve gelebileceği konuşulurken, partililer Nevzat Kavalar'ın da şansının olduğunu düşünüyor. Ayrıca olası bir seçimde Ülkümen Rodoplu'nun da adaylığının söz konusu olabileceği belirtiliyor.

Kocaoğlu ilçe başkanlarını topladı

CHP İzmir'de yeni il başkanının belirlenme sürecindeki en önemli aktörlerden biri de İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu olacak. Geçtiğimiz kongreye son anda müdahil olan ve Alaattin Yüksel'i destekleyen Kocaoğlu'nun, yakın çalışma arkadaşının istifa kararı sonrası nasıl bir yöntem izleyeceği merak ediliyor. Kocaoğlu yeni bir yol haritası ve durum değerlendirmesi için ilçe başkanları ve ilçe belediye başkanlarıyla 16:00'da bir araya gelirken, toplantıdan çıkacak sonuca göre hareket edileceği öğrenildi.

Yayın Tarihi : 10.08.2016 : 16:20

Etiketler : chp izmir    aziz kocaoğlu    alaattin yüksel    nevzat kavalar    uğur büke    nevzat kavalar       


Yorumlar

8321
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLERReklam

YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN