Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


'Bu Millet İmanlı Çılgın Türkler'

'Bu Millet İmanlı Çılgın Türkler'
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye İhracatçılar Meclisi üyelerine seslendi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Bu millet başka bir millet. Bu millet tanımlanamaz. Hani çılgın Türkler diyor ya. Bu millet imanlı çılgın Türkler. Ne yaptığını niçin yaptığını çok iyi biliyor" dedi.

 

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın konuşmasının satır başları şöyle:
 
15 Temmuz gecesi ülkemizde şanlı tarihimiz adeta yeniden canlanmıştı. Türkiye’yi FETÖ eliyle esir etmek, Suriye, Afganistan’da yaşanan acı görüntüleri yaşatmak isteyenlere milletimiz bir ders vermiştir.
 
Ne diyor FETÖ 'nün sözde kalemşörleri, 'bu milleti silahların karşısına dikilemezler, hemen kaçarlar, sokağa da çıkamazlar' diyor. Ama benim milletim tankların önüne geçti, şehit oldu. Bunu sadece erkekler yapmadı, hanım kardeşlerim de yaptı.
 
Marketlerden, dükkanlardan ne var ne yok alınır, stoklanırdı. Ama şimdi böyle olmadı. Milletimiz sabahlara kadar meydanlarda. Farklı bir istiklal mücadelesi verdiler. 16 Temmuz'da TİM’in Panama ve Guatemala’ya giden heyetlerini iptal etmeyerek vazifesini sürdürmesini ben çok önemli görüyorum.
 
'BUNLAR VİRÜS'
 
İki konuda yardım talep ediyorum. Yurtdışında darbenin gerçek yüzünü anlatmalısınız. O camiadan dostlarınız olabilir. Ben diyorum ki bunları da ifşa etmeniz lazım, bunları savcılıklarımıza bildirmeniz lazım, bu vatanseverlik borcudur.
 
Şikayetçi sıfatıyla bunları bildirmeniz lazım. Emniyet bilemeyebilir, ya da gecikebilir. Bakın kaçabiliyor. Çünkü bunlar virüs.
 
'HUKUKTAN TAVİZ VERMEDEN EZMEKTE KARARLIYIZ'
 
Zalime merhamet, mazluma eziyettir. FETÖ mensuplarının başını tıpkı DAİŞ, PKK mensupları gibi hukuktan taviz vermeden ezmekte kararlıyız. Kendi içinizde destek vermenizi bekliyorum. FETÖ’yü iş dünyasında da temizlememiz şarttır.
 
Hangi kurumda olursa olsun.. Bu örgüte giden her kuruş millete sıkılan kurşundur. Ülkem ve milletim adına bu örgütü tüm unsurlarıyla içinizden temizleyeceğiniz konusunda sizlere güveniyorum. 
 
Bizim gündemimiz sadece terörden ibaret değil, ekonominin güçlendirilmesi konusunda çalışma içindeyiz.
 
Bankalar basit bir problemde krediyi geri çağırırsa ben bunu ihanet olarak görürüm. Zaten milletin parasıyla çalışıyorsunuz. Eğer kalkıp da bu ülkede yatırımcınızın önünü açmaz, daha da daraltırsanız kusura bakmasınlar ben bunu ihanet diye değerlendiririm. İnşallah kısa zamanda tüm finans sektörünü kendileriyle değerlendireceğim.
 
RUSYA İLE İLİŞKİLER
 
Rusya ile 100 milyar dolar ticaret hedefini yakalayacağız. Geçmişte biz karşımızdaki hasımlarla uğraşırken bir de kendi parçamız sandığımız ama ayağımıza çelme takanlar varmış.
 
YENİKAPI MİTİNGİ
 
Yenikapı mitinginde millet olarak ortaya koyduğumuz tablo en büyük güven kaynağımızdır. 15 Temmuz'da silahlı girişimi akamete uğrayanlar, orada bu girişimle bu ülkeyi adeta ayaklarından vurmak isteyenler işte o gece 12 saatte çok ciddi manada milletimizin asil duruşuyla çöktüler. O bir bitişti. Ama 7 Ağustos'ta Yenikapı’da 5 milyon insanın orada buluşması cumhuriyet tarihimizde bir ilktir. Bu duruş, bu dayanışma sadece ülkeme değil tüm dünyaya bir mesajdır. Burada demokrasimizin yeni kapısı açılmıştır.
 
Geçmişimize baktığımızda bu kadar hain, bu kadar alçak zulüm görmedi. Bu kardeşlerimizin kanlarını biz yerde bırakamayız. İşte Yenikapı bundan dolayı böyle oldu. Bütün vatandaşlarımız onun için böyle geldiler. 15 Temmuz'da ezber bozuldu, bir büyük Türkiye tablosu ortaya çıktı.
 
'BU MİLLET İMANLI ÇILGIN TÜRKLER'
 
Bu millet başka bir millet. Bu millet tanımlanamaz. Hani çılgın Türkler diyor ya. Bu millet imanlı çılgın Türkler. Ne yaptığını niçin yaptığını çok iyi biliyor.

Yayın Tarihi : 10.08.2016 : 15:36


Yorumlar

3518




GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER




YAZARLAR



BEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN