Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


CHP'de Seferihisar Gerilimi

CHP'de Seferihisar Gerilimi
CHP İl Başkanı Alaattin Yüksel'i istifaya götüren Seferihisar krizinin bir boyutunun daha olduğu öğrenildi.

 

Haber Merkezi

Cumhuriyet Halk Partisi'nde yeni bir Seferihisar krizi yaşanıyor.

Daha önce çok büyük bölümü CHP'li belediyelerden oluşan Sosyal Demokrat Belediyeler Derneği'nin Seferihisar'da gerçekleştirdiği toplantıyla ortaya çıkan ve parti içinde çözümlenen kriz, bu kez aynı şekilde çözülemedi.

Kocaoğlu da basından öğrendi

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun Seferihisar'da yarın ilçe belediyesine bağlı olarak açılan Yaratıcı Yazarlık Merkezi'ne yapacağı ziyarete iki başkanın davet edilmemesi, partide büyük bir krize yol açtı. Edinilen bilgiye göre, açılışa CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun katılacağını CHP İzmir İl Başkanı Alaattin Yüksel ve İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu basın yoluyla öğrendi. 

Parti hiyerarşisini bozan bu gelişme, son zamanlarda Genel Merkez ve İzmir arasında yaşanan çeşitli sıkıntıları da zirveye çıkarmış oldu. Yaşananlar üzerine CHP İzmir İl Başkanı Alaattin Yüksel'in istifa kararı sonrası parti örgütünün nasıl bir refleks vereceği merak edilirken, gerilimin yarın gerçekleştirilecek açılışa nasıl yansıyacağı sorusu da gündemin ilk sıralarında kendine yer buldu.

Daha önceki krizde ne olmuştu?

Seferihisar Belediye Başkanı Tunç Soyer'in başkanlığını yaptığı SODEM'in İzmir'deki toplantısına CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu da katılmış, programa SODEM üyesi olmayan İzmir Büyükşehir Belediyesi Başkanı Aziz Kocaoğlu son anda dahil edilip, açılış konuşmasında Kocaoğlu'na da yer verilmişti. Yaşanan süreç içinde Soyer'in üyelik olmadan konuşmaya, Kocaoğlu'nun da İzmir'deki bir organizasyona çağrılmama noktasında parti içinde tepkileri olmuş; ancak CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu olası büyük bir krizin önüne geçmişti.

Yayın Tarihi : 10.08.2016 : 11:27

Etiketler : chp izmir    seferihisar    kemal kılıçdaroğlu    aziz kocaoğlu    alaattin yüksel       


Yorumlar

5959
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN