Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


15 Ülkeye Daha Merhaba Dedi

15 Ülkeye Daha Merhaba Dedi
Dünyanın en popüler mobil oyunu ve uygulaması (Malum şu anda Whatsapp, Facebook ve diğer mobil uygulamalardan daha yoğun indiriliyor) Pokemon GO, 15 ülkeye daha resmen giriş yaptı.

 

Nintendo’nun kardeş kuruluşu Niantic’in AR (Augmented Reality – Geliştirilmiş Gerçeklik) yapımını, yayınlamasının üzerinden çok da fazla zaman geçmedi. Ancak; Pokemon GO, türünün ilki olup, insanlar arasında yeni sosyal ilişkiler kurdurmayı başardı. Her ne kadar, kısa süre önce, güvenlik gerekçeleri nedeniyle İran’da yasaklansa da; 15 yeni ülkenin kamu kurumları Pokemon GO’yu onayladı.
 
Söz konusu ülkeler arasında Brunei Sultanlığı, Camboçya, Endozesya , Laos, Malezya, Filipinler, Singapure, Tayland, Vietnam, Tayvan, Papua Yeni Gine, Fiji Adaları, Solomon Adaları, Mikronezya Federal Devletleri (Chuuk, Kosrae, Pohnpei ve Yapa’nin birlikte olduğu eski İspanyol kolonileri) ve Palau Cumhuriyeti (Büyük Okyanus’un güneyindeki bir ada, 2004’e kadar Amerika Birleşik Devletleri himayesindeydi) bulunuyor.
 
Doğrusu Nintendo’nun mucizesinin küçükten büyüğe her ülkeye hitap etmesi, gerek yapımcı firma, gerek oyun evreni için ciddi bir önem taşıyor.

Yayın Tarihi : 09.08.2016 : 10:25

Etiketler : pokemon Go    rekor    yapıyor   


Yorumlar

8217
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN