Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Balçova'da Pazaryeri Krizi Sona Erdi

Balçova'da Pazaryeri Krizi Sona Erdi
İzmir 'in Balçova İlçesi'nde yeni pazaryeri, belirlenen yeni noktasında faaliyete geçti. Tezgahların küçük olduğunu vurgulayan pazarcılar, otopark sorununa da çözüm istedi. Pazaryerinin bulunması aşamasında zorluklar çektiklerini belirten İzmir Pazarcılar Esnaf Odası Başkanı Hamdin Erişen, "Ben 5 yıldır Üçkuyular Pazarı'nı taşıyacak yer arıyordum, ancak bulamıyorduk. Eğer burası olmasaydı esnaf, tezgah açacak yer bulamayacaktı" dedi.

 

Üçkuyular Pazaryeri bir süre önce alışveriş merkezi inşaatının başlaması üzerine kaldırıldı. Yeni yer arayışındaki kriz, Balçova Viyadüğü'nün pazaryerine dönüştürülmesiyle çözüldü. Toplam 708 pazarcı, dün (pazar) ilk kez yeni yerde tezgah açtı. Ancak pazarcılar tezgahların küçük olduğunu ve otopark sorunu yaşadıklarını öne sürdü. Yer arayışı sırasında bir çok zorlukla karşılaştıklarını savunan İzmir Pazarcılar Esnaf Odası Başkanı Hamdin Erişen, "Tüm eleştirileri kabul ediyorum, bu yeri bile zorlukla bulabildik. eve otopark sıkıntısı mevcut viyadük altında boşluk alan bulunuyor, bazı esnaf arkadaşlarımız bu boş alanlara yönlendirildi. Ancak pazarcıların tamamının otopark sorunun çözemedik. Esnafa Balçova Pazarı'nı alternatif olarak sunduk ama esnaf, aradaki mesafe nedeniyle burayı kabul etmedi. Üçkuyular Pazaryeri bin 20 kişilikti, korsan pazarcılar da vardı. Yeni yerde 708 kişi tezgah açtı" dedi.
 
ALAN EŞİT BÖLÜNDÜ
 
Pazarcıların açıkta kalmaması için tezgahların eşit olarak bölündüğünü belirten Erişen, "Alanı eşit şekilde bölerek, hiçbir esnafı mağdur etmemeye çalıştık. Tezgahların küçük olduğu doğru. Çünkü burada yerimiz küçük. Üçkuyular'da korsan pazarcılar da vardı. Biz bunları Balçova'ya gelirken eledik. Mevcut alanı bölerek eşit şekilde pazarcılara dağıttık. Yerler küçük doğru ama bütün pazarcılara Balçova'da tezgahını koyacak yeri ayarladık. Kimi dışarıda bırakalım. Herkes evine ekmek götürüyor. Benim vicdanım hiçbir pazarcının dışarda kalmasına razı gelmez. Bu nedenle herkese eşit şekilde yerleri böldük. Kimseyi mağdur etmemeye çalıştık. 'Kimse aç kalmasın' diye ekmeğimizi bölüştüreceğiz. 5 yıldır Üçkuyular Pazarı'nı taşıyacak yer arıyordum ve bulamıyordum. Eğer burası olmasaydı esnaf, tezgah açacak yer bulamayacaktı. Kimse bu süreçte bu esnafa sahip çıkmadı. Evet, eleştirilerde haklılar ama ellerini vicdanlarına koysunlar" diye konuştu.

Yayın Tarihi : 08.08.2016 : 15:31

Etiketler : balçova    üçkuyular    pazaryeri    balçova\'nın yeni pazaryeri       


Yorumlar

3174
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN