Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


''Darbe Girişimine Topyekun Karşı Durduk''

''Darbe Girişimine Topyekun Karşı Durduk''
Başbakan Yardımcısı Veysi Kaynak, 15 Temmuz darbe girişiminin milletin topyekun karşı durmasıyla önlendiğini ifade etti.

 

 
Başta İstanbul Yenikapı olmak üzere ülke çapında düzenlenen Demokrasi ve Şehitler Mitingi, Kahramanmaraş’ta da Müftülük Meydanı’nda gerçekleştirildi. Ellerinde bayraklarıyla meydanı dolduran 15 bin kişilik kalabalığa Başbakan Yardımcısı Veysi Kaynak hitap etti. Kaynak, 15 Temmuz darbe girişiminde halkın silahların önüne geçmesi ve tankları durdurması olayını Kuran-ı Kerim’deki Fil Suresi’ne benzetti. Kabe’yi yıkmaya gelen ordu komutanının da o zamandaki en büyük silahları olan filleri kullandığını ve bu filleri ebabil kuşlarının durdurduğunu anlatan Kaynak, darbe girişiminde de halkın topyekun karşı çıkarak tankları durdurmasını bu hadiseye benzeterek şöyle konuştu:
 
“Kabe’yi yıkmaya gelen, Kabe’yi yıkmaya teşebbüs eden o zamanki en ağır silah olan fillerle Mekke’ye saldıran o hükümdarın askerlerini, o filleri Cenabı Allah ne ile durdurmuştu? Cenabı Allah onları Ebabil kuşları, yani bir serçe büyüklüğünde kuşların ağızlarında taşıyabildikleri minicik çakıl taşları ile durdurmuştu. Aynen bugün sizin elinizdeki bu bayrakla, kalbinizdeki bu imanla durdurduğunuz gibi. Fil hadisesini bizim milletimize yeniden yaşatan rabbime hamd olsun.”
 
Tüm ülkenin darbe girişimine top yekun karşı durduğunu ve tüm muhalefet ve iktidar liderlerinin üzerine düşen görevi yerine getirdiğini de dile getiren Kaynak, "15 Temmuz’da yaşadığımız bu hain girişim dolayısıyla iktidarıyla muhalefetiyle, kadını ile erkeği ile Türk’ü ve Kürt’ü ile o gün bir arada olduk. O gün bütün muhalefet partileri, iktidar partisi milletvekilleri sizin iradenize, sizin Meclisinize sahip çıktılar" dedi.
 
Kaynak’ın konuşmasının ardından alanda bulunanlar Yenikapı mitinginde yapılan konuşmaları dinledi.

Yayın Tarihi : 07.08.2016 : 21:27

Etiketler : Başbakan    Yardımcısı    Kaynak    Darbe    Girişimine    Topyekun    Karşı    Durduk    Genel    Kanalben    Haber   


Yorumlar

7557
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN