Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Darbe Girişimine Karşı Ortak Açıklama

Darbe Girişimine Karşı Ortak Açıklama
İzmir’in Çiğli İlçesi’nde AK Parti, MHP ve CHP ilçe başkanları darbe girişimine karşı ortak açıklama yaptı. MHP Çiğli İlçe Başkanı Mustafa Yıldız, Türk milliyetçilerinin Türkiye’nin kuruluşundan bu yana değerleri için nöbette olduğunu söyledi.

 

Çiğli’de üç siyasi parti ilçe başkanı darbeye karşı ilk günden itibaren tek yürek oldu. Geçtiğimiz gün ortak açıklama yapan AK Parti, CHP ve MHP ilçe başkanları yayınladıkları bildirgede demokrasi ve milli birlik vurgusu yaptı. Üç ilçe başkanının imzası ile yapılan açıklamalarda “Dost ve düşman bütün herkes bilmelidir ki gerçekleştirilen bu alçak darbe girişimi, bir kişiye partiye veya ideolojiye değil; doğrudan doğruya bayrağımıza, devletimize, milletimize ve demokrasimize yapılmıştır. Türk Milleti’nin yenilse dahi esir edilemeyeceğini, şaklaştırılamayacağını unutup, bu barbar saldırıyı gerçekleştirmeye cüret eden sapkınlar, Türk Milleti’nden gereken cevabı almıştır" denildi.
 
AK Parti Çiğli İlçe Başkanı Sedat Karatekin ve CHP Çiğli İlçe Başkanı Zeynel Mertoğlu biraraya gelerek çok güçlü bir ses çıkardıklarını da söyleyen MHP Çiğli İlçe Başkanı Mustafa Yıldız, “Biz Türk milliyetçileri olarak kurulduğumuz günden bu yana cumhuriyetimiz, demokrasimiz ve değerlerimiz için nöbetteyiz. Sonsuza kadar da bir saniye bile gafil olmadan bu nöbeti sürdüreceğiz. Cumhuriyetimize sahip çıkacağız. Gafleti ve ihaneti hiçbir şekilde kabul etmiyoruz. Üç ilçe başkanı olarak birlikteliğimiz tepkimizin de şiddetini ortaya koymaktadır. Atatürk ve silah arkadaşlarının kurduğu milli devlet sonsuza kadar yaşayacaktır. Bu zor günlerde birliğimizi tesis eden üç mevkidaşıma ve bizleri yalnız bırakmayan Çiğlili hemşehrilerimize çok teşekkür ediyorum. Yazılan destana ortak olduk" dedi.

Yayın Tarihi : 07.08.2016 : 13:30

Etiketler : Darbe    Girişimine    Karşı    Ortak    Açıklama    Bölge   


Yorumlar

6547
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN