Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Ödemiş’teki Nöbette Akartürk’ten 15 Temmuz Şiiri

Ödemiş’teki Nöbette Akartürk’ten 15 Temmuz Şiiri
İzmir’in Ödemiş İlçesi’nde de düzenlenen demokrasi nöbetinin dün (cuma) akşamki konuğu Türk Halk Müziği’nin güçlü sesi Bedia Akartürk oldu. Akartürk, 15 Temmuz gecesi yazdığı şiiri okurken, dakikalarca alkışlandı.

 

 
Darbe girişiminin ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın halkı meydanlara çağırmasıyla ülke genelinde tutulan demokrasi nöbeti, Ödemiş’te de aralıksız gerçekleştiriliyor. Saraçoğlu Stadyumu’nun önündeki nöbete; Türk Halk Müziği’nin güçlü sesi Bedia Akartürk, kızı Nihal Seler ile birlikte katıldı. Bedia Akartürk, öğrencisi Ege Emektar ile birlikte gecede ilahi ve kasideler seslendirdi. Ayrıca AK Parti Eski İlçe Başkanı İmam Ali Hadim de bir ara sahneye gelerek Bedia Akartürk ile birlikte bülbül kasidesini okudu. Halk beğeniyle performansı izledi. O anlarda kızı Nihal Seler ise Bedia Akartürk’ü yere bağdaş kurup tabletiyle görüntüledi. Gece sonunda Ödemiş Belediye Başkanı AK Partili Mahmut Badem ve eşi Nevin Badem, Akartürk’e çiçek vererek teşekkür etti.
 
Konuşma yapan Bedia Akartürk, "Hemşerilerimle birlikte olmaktan büyük gurur duyuyorum. Bana bu imkanı veren Belediye Başkanımıza teşekkür ederim. Yapılan olay çok büyük" dedi. Bedia Akartürk, ardından 15 Temmuz gecesi oturup yazdığı şu şiiri okudu:
 
"Bir kıyamet gelecekti başımıza, zehir katacaklardı aşımıza; Müslümanız diye yutturacaklardı halkımıza. Dünya bilsin ki, hak günlerini unutmayan, mertlik hücreleri fışkıracak yer arıyor kanımızda. Şükürler olsun ki Recep Tayyip Erdoğan gibi başkanlığa layık bir yiğit var başımızda. Helal olsun"
 
Gecede konuşma yapan Ödemiş Belediye Başkanı Mahmut Badem de darbe girişimini lanetledi.
 
 

Yayın Tarihi : 06.08.2016 : 13:30

Etiketler : Ödemişteki    Nöbette    Akartürkten    Temmuz    Şiiri    Bölge   


Yorumlar

1510
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN