Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Selçuk ve Menderes’te Taşkın Kabusuna Son

Selçuk ve Menderes’te Taşkın Kabusuna Son
İzmir Büyükşehir Belediyesi İZSU Genel Müdürlüğü, Selçuk’ta bulunan Abuhayat ve İncirli dereleri ile Menderes’deki Yeniköy ve Sancaklı derelerinde ıslah çalışması başlatıyor.

 

İzmir Büyükşehir Belediyesi İZSU Genel Müdürlüğü, yağışlı havalarda sıkıntı yaratan derelerde ıslah yatırımlarını sürdürüyor. İZSU son olarak Selçuk  ve Menderes ilçesindeki 6 derenin taşkın sorununu çözmek için ihaleye çıktı. Menderes ilçesinde Yeniköy ve Sancaklı mahallelerinden geçen derelerin ihale sürecini tamamlayan İZSU, önümüzdeki günlerde imalat çalışmalarına başlıyor.  1.4 milyon liralık yatırımla Yeniköy’den ve Sancaklı’dan geçen 4 derede toplam 1.5 kilometrelik  ıslah çalışması yapılacak. Çalışmalar 10 ayda tamamlanacak.
 
Dere kenarlı güvenli olacak
 
Selçuk ilçesinde 17.3 milyon liralık yatırımla şebeke yenileme çalışmalarını sürdüren İZSU Genel Müdürlüğü,  ilçe merkezinden geçen Abuhayat ve İncirli derelerinin ıslahını da yapacak. Cumhuriyet Mahallesi’nden geçen 1.1 kilometre uzunluğundaki iki derede betonarme kesit imalat yapılacak ve dere kenarları korkuluk takılarak güvenli hale getirilecek. İhale sürecinin tamamlanmasının ardından başlayacak çalışmalar 4 ayda tamamlanacak.
 

Yayın Tarihi : 06.08.2016 : 10:20

Etiketler : haber    haberler    taşkın    selçuk    menderes    son    izsu    izmir    ben tv    kanalben       


Yorumlar

8225
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN