Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


TÜSİAD Başkanı Symes Karanfil Bıraktı

TÜSİAD Başkanı Symes Karanfil Bıraktı
15 Temmuz darbe girişiminin ardından Demokrasi nöbetinin tutulduğu Taksim'e gelen Symes, Taksim Meydanı'na kurulan darbe girişiminde hayatını kaybedenlerin isimlerinin yazılı olduğu Demokrasi Şehitleri Anıtı'na karanfil bıraktı.

 

Açılan anı defterini imzalayan TÜSİAD Başkanı Cansen Başaran Symes, burada gazetecilere yaptığı açıklamada, "15 Temmuz akşamı tüm Türkiye dehşet içinde hepimizi derinden sarsan bir darbe olayını yaşadı. Tarihimizde böyle bir acının demokrasiye leke sürecek böyle bir girişimin hiçbir şekilde bir daha yaşanmamasını öncelikle diliyorum. Tüm halkımız, siyasi liderlerimiz son derece dirayetli bir duruş ile bu son derece vahim ve kabul edilemez olayı atlatmış durumdayız. Buradan demokrasimizin çok daha güçlenerek çıkacağına inanıyorum. Türk halkı tüm vatandaşlarımız en yüksek düzeyde demokratik duyarlılıklarını koruyarak böyle bir zor vakayı millet olarak  hep birlikte atladık.  Bir daha böyle bir şey yaşamayalım.  Acı kayıplarımız var. O gece demokrasi uğruna ülkemizin geleceği uğruna hayatlarını feda eden tüm şehitlerimizi burada saygıyla anıyorum.  Tüm Türkiye'nin başı sağ olsun. Özelikle de geride bıraktıkları aileleri ve sevenlerine de tekrar baş sağlığı diliyorum ve saygılarımı sunuyorum" dedi.
 
TÜSİAD Başkanı, daha sonra Taksim Meydanı'ndan ayrıldı.

Yayın Tarihi : 05.08.2016 : 21:41

Etiketler : Tüsiad    Başkanı    Symes    Buradan    Demokrasimizin    Çok    Daha    Güçlenerek    Çıkacağına    İnanıyorum    Genel    Kanalben    Haber   


Yorumlar

2781
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN