Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Hakkarililer Kılıçdağoğlu ile Görüştü

Hakkarililer Kılıçdağoğlu ile Görüştü
CHP Hakkari il Başkanı Aytekin Karahanlı başkanlığındaki STK, kanaat önderleri ve işadamlarından oluşan heyet, Hakkari’nin il satüsünden çıkarılmaması için CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile görüştü.

 

Hakkari’nin il statüsünden çıkarılıp, ismini de Çölemerik ilçesi olarak değiştirilip yerine Yüksekova’nın il yapılmasının meclise sunulması kentte büyük üzüntüyle karşılanırken, CHP Hakkari il Başkanı Aytekin Karahanlı başkanlığında bir heyet, Ankara’da CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdağoğlu’nu destek ziyaretinde bulundu. Kenteki STK’lar, İş adamları ve kanaat önderlerinden oluşan heyet, CHP Genel Merkezi’nde Kılıçdaroğlu ile yaklaşık bir saat süren görüştü. Yapılan görüşme ile ilgili bilgi veren CHP Hakkari il Başkanı Aytekin Karahanlı, Genel Başkan Kılıçdağoğlu ile yaptıkları görüşmenin çok olumlu geçtiğini belirterek şöyle konuştu:
 
"Yaptığımız toplantıya genel başkan yardımcıları ve bazı milletvekilleri de iştirak etti. Toplantıda sayın Kılıçdağoğlu, Hakkari halkının yalnız olmadığını, her zaman Hakkari insanıının yanında olduklarını söyledi. Ayrıca Hakkari’nin tarihi bir il olduğunu ve bununla ilgili Sayın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile görüşeceklerini, eğer güvenlik meselesi olsa dahi Hakkari’nin bu şekilde cezalandıralamayacağını, bunun önüne geçebilmek ve Hakkari’nin il olarak kalabilmesi için her türlü gayreti sarf edeceğini bize söyledi. Görüşmemiz çok olumlu geçti. İnşallah olumlu bir sonuç alırız."

Yayın Tarihi : 05.08.2016 : 21:35

Etiketler : Hakkarililer    Chp    Genel    Başkanı    Kılıçdağoğlu    İle    Görüştü    Kanalben    Haber   


Yorumlar

4516
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN