Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


''Türk Halkının Yüzde 80'i Darbenin Arkasında FETÖ'nün Olduğuna İnanıyor''

''Türk Halkının Yüzde 80'i Darbenin Arkasında FETÖ'nün Olduğuna İnanıyor''
AK Parti Ar-Ge’den Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Prof.Dr. Nükhet Hotar, Andy-Ar şirketi tarafından yapılan bir araştırmayı kamuoyuyla paylaştı.

 

AK Parti Ar-Ge’den Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Prof.Dr. Nükhet Hotar, 30 Temmuz 2016 tarihinde Andy-Ar şirketi tarafından yapılan araştırmayı kamuoyuyla paylaştı.
 
15 Temmuz gecesi Türkiye’nin yaşadığı darbe girişiminin dünya tarihine örnek olacak bir direnişle bertaraf edildiğini belirten Hotar, "Bu benzeri olmayan duruşun dünyaya anlatılmasında ciddi sorunlar ve açmazlar yaşanmaktadır. Özellikle konuya ilişkin can alıcı detayların ve parametrelerin gözler önüne serilmesi söz konusu süreci anlamayı sağlayacak olan en önemli anahtarlardan birisidir. Şurası açıktır ki milletimizin sergilediği demokrasi mücadelesi dünya kamuoyunda ciddi tartışma konusu oldu. Bir yandan bu mücadeleyi manipüle etmek isteyen çevreler öte taraftan bu milletin sahip olduğu birliktelik ruhu karşısında hayranlığını gizlemeyenler. Ülkemizde olup bitenlerin doğru bir şekilde aktarılmasına giden yollardan birisi de yerinde ve zamanında yapılacak olan kamuoyu araştırmalarıdır. Bu doğrultuda AK Parti AR-GE Başkanlığı olarak hain darbe girişiminin hemen ardından konuyla ilgili çalışmalarıyla bilinen önemli araştırma şirketlerinden birisine geniş kapsamlı bir çalışma yaptırılmıştır. Demokrasi ve birliktelik nöbetlerinin tutulduğu 20 ilin meydanlarında anlık olarak ve geniş bir denek sayısıyla yapılan çalışma ses getirmiştir." dedi.
 
"KAMUOYUNU MANİPÜLE ETMEK İSTİYOR"
 
Yapılan araştırmanın, 15 Temmuz’da silahsız bir biçimde tankların karşısına çıkan halkın iradesinin yansıdığı sonuçları ortaya koyduğunu ifade eden Hotar, "CNN İnternational'ın FETÖ elebaşısı ile yaptığı röportajda bu konular dile getirilmiştir. CNN muhabiri mülakat esnasında ekrana yansıyan araştırma sonuçlarından elde ettiği verilere dayanarak Türk kamuoyunun çok büyük ölçüde darbenin arkasında Gülen’in bulunduğunu düşündüğünü ifade ediyor ve Pensilvanya’daki casusluk çetesinin başına Türk halkının bu görüşleri hakkında ne düşündüğünü soruyor. Kendisine sorulan soruya doğrudan “bu olayın arkasında ben yokum” demeyen FETÖ ise kamuoyunu şekillendirecek medya gücü olmaması hasebiyle insanların bu algısını değiştiremediğini söylüyor. Bu esasen kamuoyunu manipüle etmek isteyip edemediğinin de bir itirafı olarak da kayıtlara geçmiştir." dedi.
 
"YÜZDE 80'DEN FAZLASI FETÖ'YÜ SORUMLU TUTUYOR"
 
Hotar sözlerine şöyle devam etti:
 
Netice itibariyle AK Parti AR-GE’den Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı olarak kamuoyu araştırmaları ile doğru ve yerinde bilgilendirmelerle 15 Temmuz’u Türk halkının nasıl okuduğunu dünyaya duyurmamız gerekmektedir. Söz konusu kamuoyu araştırmasında %80’inden fazlasının darbenin arkasında Fetö’nün olduğuna inanması bir gerçeklik olarak karşımızda durmaktadır. Bu tarz akademik vasfı bulunan nitelikli çalışmaların uluslararası basın kuruluşları tarafından isteseler de istemeseler de kullanılmaya mecbur kalınması, dünya kamuoyunu doğru bilgilendirmek için neler yapılması gerektiği konusunda da Türkiye’deki sorumlu mercilere yol göstermekte ve sorumluluk yüklemektedir.
 

Yayın Tarihi : 05.08.2016 : 15:00

Etiketler : haber    haberler    fetö    darbe girişimi    darbe    yüzde 80    nükhet hotar    ak parti    araştırma    ben tv    kanalben       


Yorumlar

5230
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN