Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Araştırmacı Gazeteci Neşet Öztekin Yaşamını Yitirdi

Araştırmacı Gazeteci Neşet Öztekin Yaşamını Yitirdi
Araştırmacı, Gazeteci- Yazar ve Tarihçi Neşet Öztekin, yaşlılığa bağlı sağlık sorunları nedeniyle 83 yaşında yaşamını yitirdi.

 

 
İzmir’de Mordoğan hakkında araştırmalarıyla ön plana çıkan evli, üç çocuk babası Gazeteci, Yazar Neşet Öztekin, bugün sabah saatlerinde Karaburun ilçesi, Mordoğan Mahallesi’ndeki evinde hayata gözlerini yumdu. Hürriyet, Milliyet, Yeni Asır gazeteleri ve Doğan Haber Ajansı’nda gazetecilik yapan Öztekin’in ölümü meslektaşları, yakınları ve sevenlerini yasa boğdu. Öztekin’in cenazesinin bugün ikindi de Mordoğan Köyü Camisi’nde kılınacak namazın ardından buradaki Salavatlı Mezarlığı’nda toprağa verileceği bildirildi.
 
Uzun yıllar Mordoğan’ın tarihi ile ilgili araştırmalar da yapan Araştırmacı Gazeteci Neşet Öztekin, 1995 yılında fil fosillerini bulunca araştırmalarını ’10 milyon yıl öncesi Yarımada’nın tarihi’ isimli kitabında topladı. 52 yıla varan araştırmalarının yer aldığı kitap, 2004 yılında İngilizce olarak yayınlandı. Araştırmalarına, "Mordoğan", "Karaburun Yarımadası" ve "Karaburun Tarihi" isimli kitaplarında da yer veren 55 yıllık Gazeteci Öztekin, İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından "Tarihe Saygı Tarihsel Çevre ve Kültür Varlıklarını Koruma" dalında "Araştırmalar ve Kültür Elçiliği" ödülüne layık görüldü. Öztekin, dört yıl önce, tüm çalışmalarını, bütün bilgilerini DVD’ler halinde, İzmir Büyükşehir Belediyesi Ahmet Piriştina Kent Arşivi ve Müzesi’ne bağışladı. Öztekin, Mordoğan ve Karaburun belediyelerinin turizm tanıtım ofislerinin açılmasına ön ayak oldu. Öztekin, İzmir Belediyesi Yol Asfalt Kanal Müdürlüğü’nden emekliydi.

Yayın Tarihi : 05.08.2016 : 12:29

Etiketler : Araştırmacı    Gazeteci    Neşet    Öztekin    Yaşamını    Yitirdi    Bölge   


Yorumlar

6052
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN