Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Suriyeli Eşcinsel İstanbul'da Öldürüldü

Suriyeli Eşcinsel İstanbul'da Öldürüldü
Türkiye’ye bir yıl önce sığınan Suriyeli Muhammed Wisam Sankari’den 30 Temmuz gecesi İstanbul Aksaray’daki evinden çıktıktan sonra haber alınamadı. Eşcinsel olan Sankari’nin günler sonra Yenikapı’da cesedi bulundu.

 

Kaos Gey ve Lezbiyen Kültürel Araştırmalar ve Dayanışma Derneği’nin (Kaos GL) internet sitesinde yer alan habere göre, Sankari’nin kafası kesildi.

Sankari’nin ev arkadaşı Rayan, Suriyeli mültecinin tehdit edildiğini ve daha önce de kaçırıldığını belirterek şöyle konuştu: “Arabayla ormanlık bir yere götürdüler, dövdüler, tecavüz ettiler. Wisam kendini yola atarak canını kurtardı. Şikayet ettik ama hiçbir şey çıkmadı. Cumartesi gecesi evden dışarı çıktı. Pazar akşamı polis aradı. Wisam’ı vahşice kesmişler. Öyle bir vahşilik ki içinde iki bıçak kırılmış. Kafasını kesmişler. Bedeninin üst kısmı tanınmaz haldeydi, pantolondan tanıyabildik arkadaşımızı. Ben de 2 kez kaçırılmıştım. Kimse bizle ilgilenmiyor. Suriyeli ya da Türk fark etmez, eşcinselsen herkesin hedefindesin. Senden seks istiyorlar, istemeyince peşine takılıyorlar.”

 

Yayın Tarihi : 05.08.2016 : 11:17

Etiketler : suriye    eşcinsel    kaos gl   


Yorumlar

2176
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN