Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


"Millete Borcumuzu Ödemek Zorundayız"

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, FETÖ’nün 15 Temmuz’daki darbe girişiminin ardından ekonomide yaşananlara ilişkin, "Milletin 15 Temmuz’da gösterdiği kahramanlık sayesinde önümüzü umutla daha iyi görebiliyoruz ve bu aziz millete borcumuzu ödemek zorundayız" dedi.

 

İnegöl Organize Sanayi Bölgesi’ni ziyaret eden Bakan Özlü, 65. Hükümet’te bakan olarak görev aldıktan sonra ilk ziyaret ettiği kentin Bursa olduğunu söyledi. Türkiye’nin 15 Temmuz darbe girişimiyle büyük bir ihanete uğradığını belirten Özlü, "Bu tarihten itibaren her birimizin sorumluluğunun arttığına, bundan sonra bu ülke için herkesin daha fazla çalışacağına inanıyorum. Sanayici ve iş insanları, bugüne kadar bu ülkenin kalkınması için çok büyük efor sarf etti. Esas vazife, şimdi başlıyor. Bu ülkenin geleceğini konuşabiliyorsak bunu millete borçluyuz. Milletin 15 Temmuz’da gösterdiği kahramanlık sayesinde önümüzü umutla daha iyi görebiliyoruz ve bu aziz millete borcumuzu ödemek zorundayız" dedi.
 
Özlü, bu süreçte ekonominin de çok güçlü bir sınav verdiğini söyleyerek, "Bu süreçte, daha önce ekonomide gerçekleştirilen reformların ne kadar önemli olduğunu açıkça görmüş olduk. İddia ediyorum; Türkiye ekonomisi, şu anda dünyanın en sağlam ekonomilerinden biridir. Türkiye ekonomisinin bu süreçte verdiği sınavı, aynı başarıyla verebilecek başka bir ekonomi olduğunu zannetmiyorum. Böylesine güçlü bir yapının varlığı, rekabetçi bir özel sektör inşa etmek için bize büyük fırsatlar sunuyor. Özel sektör ile gerçekleşmeyen bir büyüme, sıhhatli ve sürdürülebilir değildir. Hükümet olarak önceliğimiz, özel sektörün önünü açmaktır" ifadelerini kullandı.
 
"90 MİLYARLIK TASARRUF"
 
Dün, Yatırım Ortamının İyileştirilmesi Koordinasyon Kurulu (YOİKK) Toplantısı’nı gerçekleştirdiklerini hatırlatan Özlü, "Otomatik bireysel emeklilik sitemiyle ilgili tasarıyı TBMM’ye gönderdik. Düzenlemelerle 10 yıllık dönemde, 90 milyar liralık bir tasarruf oluşturmayı hedefliyoruz. Şu anda ekonomimizin en temel yapısal problemlerinden biri, tasarruflarımızın yetersiz olmasıdır. Bu düzenlemeyle bu konuda önemli bir adım atmış olacağız. Bu düzenleme, Türkiye’nin uzun vadeli plan ve programlarına aynı kararlılıkla devam ediyor. Türkiye, geri adım atmıyor. Tam aksine Türkiye, önüne bakıyor, geleceğe odaklanıyor. İş ve yatırım ortamını iyileştirmeye devam edeceğiz" dedi.
 
Özlü, daha sonra bir sanayicinin iflas ertelemenin ekonomide meydana getireceği sıkıntıları sorması üzerine, "Ekonomik Koordinasyon Kurulu, yarın akşam toplanacak. O toplantıda bununla ilgili alınacak önlemleri görüşeceğiz. Bir sıkıntı daha bize iletildi. kamudan çıkarmalar nedeniyle hangi memurun çıkarılabileceğini henüz bilemeyen bankalar, birtakım kredilerde sıkıntı yaşıyor. Bunların tedbirini alacağız" diye konuştu.
 
Sanayi sektöründe bazı kişilerin FETÖ’nün darbe girişimi nedeniyle tutuklandığını, bu kişilerden alınan çeklerde sıkıntılar yaşadıklarını aktaran bir sanayiciye Özlü, "Türkiye, bir türbülanslı bölgeden geçiyor. Bu durum, sürekli değil, geçici bir durum. Bir yerde bir olay olmuş, ortalık karışmış. Polis, herkese ’Yere yatın’ diyor. Suçlu, kabahatli-kabahatsiz, hepsini toplayıp getiriyor ve ayıklamaya çalışıyor. Belki içlerinde polisler, suçsuzlar, ordan geçenler var. Bu alınan tedbirler, yapılan işlemler, sürekli değil. Bunlar, zamanla durgunlaşacak. Geçen hafta bana telefon edip ’Bizi içeriye aldılar’ diyen yakınlarım, bu hafta aradılar ’Çıktık’ dediler. Bir fırtına atlattık. Bu çok nadir görülen, çok çirkin bir hadise" dedi.

Yayın Tarihi : 04.08.2016 : 22:56

Etiketler : Bakanı    Özlü    Millete    Borcumuzu    Ödemek    Zorundayız    Politika    Kanalben    Haber   


Yorumlar

4597
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLERReklam

YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN