Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Bankalardaki Mevduatı Geride Bıraktı

Bankalardaki Mevduatı Geride Bıraktı
Starbucks kartlarında biriken para bankaları solladı.

 

ABD'li ünlü kahve zinciri Starbucks'ın ön yüklemeli para kartlarına yüklenen para miktarı ABD'deki bazı bankalardaki toplam mevduatı aştı. Yani kahve tutkunlarının çeşitli kampanyalardan yararlanmak ya da arkadaşlarına hediye etmek için kullandıkları 'sadakat kartı'nın toplam kaynağı Fedaral bankalarla yarışıyor.
ABD ve Kanada'daki müşterilerin yüzde 41'i içeceklerini para yükledikleri Starbucks kartlarıyla satın alıyor. Starbucks'ın bu iki ülkedeki 12 milyon müşterisinin kartlarında toplam 1,2 milyar doları var. 
 
Bu rakam Customers Bank'taki 780 milyon dolarlık mevduatın üzerinde. Green Dot'ta ise kahve devinin yarısı kadar, 560 milyon dolarlık mevduat bulunuyor.
 
Yani Starbucks sadece kahve aşkı ile peşin olarak topladığı paralarla banka mevduatlarını aşan bir birikime sahip... Ünlü ödeme sistemi Paypal'in bile kartlarında toplam 13 milyar dolarlık bir büyüklüğe sahip olduğu göz önüne alınırsa Starbucks'taki kahve peşinatının büyüklüğü daha iyi bir fikir verebilir.
 
45 YILLIK KAHVE DEVİ
 
İlk kahve dükkanını 1971 yılında açan ABD'li şirket, dünya genelinde 24 bine yakın noktada satış yapıyor. Starbucks yaklaşık 15 yıldır Türkiye'de de faaliyet gösteriyor.

Kaynak:Karnaval

Yayın Tarihi : 04.08.2016 : 14:23

Etiketler : starbucks    kahve    ABD    kart    rekor       


Yorumlar

6933
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN