Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Çok Üzülünce Başlayan Ağrılar

Çok Üzülünce Başlayan Ağrılar
Üzülmenin sebep olduğu 7 rahatsızlık

 

Üzüntü hepimizi olumsuz etkiler. Bazı Ağrılı hastalıkları başlatabilir, var olanları artırır. Çok üzülmenin başlattığı ya da artırdığı 7 hastalık.
1.    Stres ve üzüntü migren ataklarının en belirgin tetikleyicisidir. Üzüntü gerilim tip baş ağrısını da başlatır ve artırır.
 
2.    Bel ve boyun ağrıları baş ağrısından sonra en yaygın olan ağrı türüdür. Üzülünce kas spazmı ve diş sıkma artar. Böylece belimizdeki ağrı da artar.
 
3.    Sırt ağrıları için hayatı sırtına yüklenmiş gibi denilir. Gerçeklik payı vardır. Özellikle uzun süreli, çözülemeyen üzüntülerde sırt ağrısı çok artar.
 
4.    Fibromiyalji son yıllarda gittikçe artan sürekli yorgunluk ve yaygın vücut ağrılarıyla giden bir sendromdur. Üzüntülü dönem ya da sonrasında fibromiyalji başlayabilir. Gezici ağrıları artabilir.
 
5.    Trigeminal nevralji sinirin ağrısıdır. Üzüntü ile doğrudan ilişkili olmadığı düşünülebilir ama üzüntü ile artan diş sıkma dişlere baskı yapar. Böylece nevralji de artar. 
 
6.    Romatizmal ağrıların üzüntü ile ilişkisi yok gibidir ama yaygın kronik ağrılar olduğu için ağrılı dönemlerde daha fazla algılanır.
 
7.    Diş ağrıları üzüntüyle artar. Üzüntü ve stres diş sıkmayı artırır. Böylece dişlere baskı artar ve tüm dişler ve çenede ağrılar olur.
 

Yayın Tarihi : 04.08.2016 : 11:22

Etiketler : üzüntü    stres    yorgunluk    aşırı    ağrı   


Yorumlar

4112
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN