Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Gündoğdu'da Tarihi Gün

Gündoğdu'da Tarihi Gün
CHP Taksim’den sonra İzmir’de de ‘Cumhuriyet ve Demokrasi’ mitingi düzenliyor. Genel Başkan Kılıçdaroğlu’nun kente sesleneceği büyük buluşmaya AK Parti İl Teşkilatı da destek verecek. Ünlü sanatçıların da katılacağı mitinge herkes Türk Bayraklarıyla gelecek.

 

15 Temmuz darbe girişiminin önlenmesinin ardından Cumhuriyet ve Demokrasi mitinglerini başlatan Cumhuriyet Halk Partisi, İstanbul’dan sonra İzmir’de alana iniyor.
 
CHP İl Başkanlığı tarafından organize edilen ve Gündoğdu Meydanı’nda yapılacak mitinge sendikalar, sivil toplum kuruluşları ve siyasi partiler de destek verecek. Katılımcıların parti bayrağı olmadan Türk Bayrakları’yla bulunacağı alanda Taksim Meydanı’ndaki buluşmada olduğu gibi AK Parti İzmir Teşkilatı’ndan da temsilcilerin yer alması bekleniyor.
 
Gündoğdu’da saat 19.30’da başlaması beklenen mitingde CHP üst yönetimi tam kadro yer alacak. CHP Genel Başkanı ve İzmir Milletvekili Kemal Kılıçdaroğlu sahneden İzmirlilere seslenecek.
 
CHP İzmir Örgütü miting için kısa sürede yoğun bir mesai harcadı. Tüm sendika ve sivil toplum kuruluşlarıyla katılım için temas kuran CHP İl Başkanlığı yaklaşık 2 milyon davet broşürünü hafta içi kentte haftasonu da Ilıca Plajı’nda İzmirlilere dağıttı. Hazırlıklar kapsamında ayrıca 50 bin afiş, 20 bin adet de ayaklı pano kullanıldı. Şehir içi minibüslerde mobil duyurular yapılırken, üst geçit ve köprülere de toplam 500 pankart asıldı.
 
Cumhuriyet ve Demokrasi mitingine Büyükşehir Belediyesi’nde de ulaşım desteği geldi. Buna göre bugün Büyükşehir Belediyesi'ne ait tüm toplu ulaşım araçları gün boyu ücretsiz sefer yapacak. Miting saati göz önünde bulundurularak toplu ulaşım sefer saatleri de yeniden düzenlendi.
 
Katılımcılar için miting alanında da özel hazırlıklar yer alacak. Alanda çay, kahve ve soğuk içeceklerin yanı sıra 1 milyon şişe su ücretsiz servis edilecek. Ayrıca vatandaşlara 100 bin Türk Bayrağı dağıtılacak. Alanda vatandaşların sahneyi daha iyi görebilmeleri için 6 adet dev LED ekran olacak.
 
Taksim Mitingi’nde olduğu gibi Gündoğdu’da sanatçılar sahne olacak. Ayrıca mitinge destek amacıyla sanatçılar ve aydınlar tarafından yayınlanan bildiri okunacak.
 
Mitingde deniz araçlarıyla yapılacak katılım da ayrı bir görsellik sunacak. Karşıyaka’dan 400, Güzelbahçe, Balçova ve Foça’dan yaklaşık 300 irili ufaklı araç Gündoğdu’daki buluşmaya denizden katılacak.
 

Yayın Tarihi : 04.08.2016 : 10:50

Etiketler : haber    haberler    gündoğdu    miting    demokrasi    cumhuriyet    chp    ak parti    izmir    ben tv    kanalben       


Yorumlar

2266
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN