Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Hatay'da 5.75 kiloluk bebek dünyaya geldi

Hatay'da 5.75 kiloluk bebek dünyaya geldi
Suriyeli bir kadın, Hatay'da 5 kilo 750 gram ağırlığında erkek bebek dünyaya getirdi.

 

Suriyeli bir kadın, Hatay'da 5 kilo 750 gram ağırlığında erkek bebek dünyaya getirdi.
Türkiye'ye doğum yapmak için gelen 25 yaşındaki Dünya Ulvi'nin,  Antakya'da özel bir hastanede dünyaya getirdiği bebeğinin ağırlığı 5 kilo 750  gram ölçüldü. Bazı sağlık sorunları bulunan bebeğin tedavisi, hastanenin yoğun  bakım ünitesinde sürüyor.
 
Dr. Rasim Kamacı, gazetecilere yaptığı açıklamada, Suriyeli anne  Ulvi'nin, hamilelik sürecinde rutin kontrollerinin yapılmadığını söyledi. Bebeğin solunum sıkıntısı ve şeker hastalığı olduğunu anlatan Kamacı,  şunları kaydetti:
 
"Tedavisi solunum cihazına bağlı devam ediyor. İyi olacak gibi. Bebek  dünyaya geldiğinde kilosu çok yüksekti. Hemen şekerine baktık, 16 çıktı. Annesi  şeker hastası. Muhtemelen gebelik diyabeti diye düşündük. Çünkü takiplik bir  hasta değildi. Yoğun bakıma aldık ve solunum cihazına bağladık çocuğu. Şeker  yüklemesi yaptık, çocuk daha iyi oldu. Kalp EKO'sunu çektik. Kalpte normalde  kapalı olması gereken iki damarın kapanmadığı görülüyor. Kalp kapakçığının  birinde yetmezlik var şu anda. Bugün anne sütüne başlayacağız. Genel durumu iyi  gibi görünüyor."
 
Kamacı, bebeğin kalp sorununun kısa sürede düzeleceğini belirtti. Bebeğin 5 kilo 750 gram doğmasının normal olmadığına işaret eden  Kamacı, 2 kilo 500 gramın altında ve 4 kilonun üzerinde doğan bebeklerin  durumunun mutlaka incelenmesi gerektiğini dile getirdi.
 

Yayın Tarihi : 04.08.2016 : 10:56

Etiketler : hatay    aile    bebek    suriyeli   


Yorumlar

4969
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN