Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Ege Serbest Bölge Genişliyor

Ege Serbest Bölge Genişliyor
İzmir’de 172 firma ile 63 milyar dolarlık ticaret hacmine sahip Ege Serbest Bölgesi’nin alanı genişletiliyor. Bakanlar Kurulu bölgede daha fazla yatırımcının yer alabilmesi için sınırlarının genişletilmesine karar verdi.

 

 
Gaziemir’de mevcut 2 2 milyon metrekarelik yatırım alanı bu karar kapsamında genişletilecek. Mevcut arazinin bitişiğinde yer alan geliştirme arazisinde 10 parseli Çay Mahallesi ve 1 parsel Sakarya Mahallesi olmak üzere toplam 11 parselde Milli Emlak Müdürlüğü tarafından acele kamulaştırma kararı çıkarıldı. Alanın genişletilmesi kararının ardından Ege Serbest Bölgesi kurucu şirketi ESBAŞ’tan açıklama geldi. Uzun süreli çalışmaların sonucu önemli bir dönüm noktası olarak nitelendirilen ESBAŞ Yönetimi, Resmi Gazete’de yayımlanan kararı “tarihi günö olarak değerlendirdi. ESBAŞ tarafından yapılan yazılı açıklamada, genişletilen arazide çalışmaların hemen başlatılacağı ifade edildi.
 
Açıklamada şu ifadeler yer aldı: “ESBAŞ olarak daha fazla yatırımcıya yer sağlayabilmek için Ekonomi Bakanlığı himayelerinde Ege Serbest Bölgesinin genişletilmesine yönelik olarak uzun süredir çalışmalarımıza devam etmekteydik. Bu karar neticesinde ESBAŞ olarak Ege Serbest Bölgesine bitişik gelişme alanı arazisinde çalışmalarımıza hemen başlayacağız. Uzun zamandır devam eden bu titiz çalışmanın hayata geçebilmesini sağlayan başta Cumhurbaşkanımıza, Başbakanımıza, Bakanlar Kurulu Üyelerimize, Ekonomi Bakanımıza ve Ekonomi Bakanlığı Serbest Bölgeler, Yurtdışı Yatırım ve Hizmetler Genel Müdürlüğü yetkililerine teşekkürlerimizi arz eder; bu kararın İzmir ve ülkemize hayırlı olmasını dileriz."

Yayın Tarihi : 03.08.2016 : 18:44

Etiketler : Ege    Serbest    Bölge    Genişliyor   


Yorumlar

4334
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN