Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Seferihisar’da Orman Yangını

Seferihisar’da Orman Yangını
İzmir’in Seferihisar İlçesi’nde, otluk alanda belirlenemeyen bir nedenle başlayan yangın ormanlık alana sıçradı. Şiddetli rüzgarın etkili olduğu bölgedeki yangının söndürülmesi için havadan ve karadan müdahale sürüyor.

 

İzmir'in Seferihisar İlçesi'nde, otluk alanda başlayarak ormanlık alana sıçrayan yangın, ilk belirlemelere göre 50 hektarlık alanda etkili oluyor. Havadan ve karadan müdahalelere rağmen yangın, henüz söndürülmedi. Buna rağmen yangının herhangi bir yerleşim yerini tehdit etmediği de ifade edildi.
 
Seferihisar Belediye Başkanı CHP'li Tunç Soyer ve Seferihisar Kaymakamı Resul Çelik, yangın bölgesine gelerek çalışmaları yerinde takip etti. Çelik, Yangın, şuan da Yeniorhanlı Köyü'nden Ürkmez'e kadar ki ormanlık alanda etkili. Üç uçak, 10 helikopter ve çevredeki tüm belediye ve özel sektöre ait iş makineleriyle müdahale ediliyor dedi.
 
 
İzmir Orman Bölge Müdürlüğü’ne bağlı 8 helikopter ve 4 uçak havadan; 3 dozer, 25 arazöz ve çok sayıda orman işçisi ise karadan söndürme çalışması yapıyor.
 
Öte yandan; köylülerin iddiasına göre, bir vatandaşın otluk alanda pekmez yaparken, yaktığı ateşin yayılmasıyla yangının başladığı öne sürüldü.
 
Ayrıca Yeniorhanı Köyü'nün çevresindeki tarım arazileri ve bahçeler da büyük odranda yangından olumsuz etkilendi.
 
ARA VERİLDİ

İzmir’in Seferihisar İlçesi’nde, otluk alanda başlayarak ormanlık alana sıçrayan yangına müdahale eden 3 uçak ve 10 helikopter havanın kararmasıyla çalışmalarına ara verdi. Yangında alevlerin arasında kalan 1 iş makinasıyla 1 arazöz yanarak kullanılamaz hale geldi. Yaralanan iş makinası operatörü ambulansla Seferihisar Necat Hepkon Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı.

Yayın Tarihi : 03.08.2016 : 16:27

Etiketler : Seferihisarda    Orman    Yangını   


Yorumlar

9645
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN