Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Meclisi Bombalayan Darbeci İtiraf Etti

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'nca yürütülen darbe soruşturması FETÖ'nün üssü olarak kullanılan Akıncılar'ı mercek altına aldı. 105 pilot gözaltına alınırken, tutuklanan Pilotlardan Kurmay Yüzbaşı Hüseyin Türk meclisi bombaladığını itiraf etti.

 

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'nca yürütülen darbe soruşturması FETÖ'nün üssü olarak kullanılan Akıncılar'ı mercek altına aldı. Bu kapsamda 4'üncü Ana Jet Üst Komutanlığında görevli olan ve Kanun Hükmünde Kararname (KHK) ile Türk Silahlı Kuvvetleri'nden (TSK) ihraç edilen 105 pilot gözaltına alındı. Pilotlardan Kurmay Yüzbaşı Hüseyin Türk ile Üstteğmen Halil İbrahim G. darbeye teşebbüsten tutuklanırken 3 pilot da adli kontrolle serbest bırakıldı.

Hüseyin Türk ifadesinde, talimatı Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar'ı terörist Fethullah Gülen ile görüştürmeyi talep eden Akıncı Üs Komutanı Tuğgeneral Hakan Evrim'den aldıklarını belirtti. Türk ifadesinin sonunda "Komutanlarımın verdiği emirle hedefimde olan Türkiye Büyük Millet Meclisi'ni vurdum" dedi.  

Yayın Tarihi : 03.08.2016 : 11:49

Etiketler : meclis    bomba    darbeci    itiraf    15 Temmuz   


Yorumlar

4576
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN