Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Instagram Snapchat'e Rakip Oldu!

Instagram Snapchat'e Rakip Oldu!
Instagram, yeni duyurduğu Instagram Hikayeler özelliği ile Snapchat'e rakip oldu.

 

Fotoğraf paylaşımı denilince akla ilk gelen uygulamalardan birisi haline gelen Instagram iOS ve Android kullanıcıları için yayınladığı güncelleme ile Snapchat’e rakip oldu.
 
Kullanıcıların fotoğraf veya videolar çekerek kendi takipçileri ile bunları 24 saat süreli olarak paylaşabildiği, diğer bir adıyla hikayelerini oluşturabildiği Snapchat’e karşı, Instagram Hikayeler özelliği duyuruldu.
 
Hikayeler Kişiye Özel Kalıyor!
 
Hikayeler özelliği ile birlikte artık Instagram’da kullanıcılar, tıpkı Snapchat’te olduğu gibi fotoğraf ve videolarını 24 saat boyunca toplu bir hikaye şeklinde paylaşabiliyorlar. Bazı kullanıcıların gün içerisinde aşırı paylaşım yapma endişesi taşıdıklarını söyleyen Instagram yetkilileri, bunun önüne geçmek için Hikayeler özelliğini geliştirdiklerini belirtiyor.
Oluşturduğunuz hikayeleri özel olarak sadece belirli kişilerle paylaşmanıza da imkan veren Instagram, Hikayeler’e gelen tepkileri kişiye özel kılıyor. Instagram üzerinde bir arkadaşınız hikaye oluşturduğunda, içerik kaynağının üstünde yer alan profil fotoğraflarının etrafında renkli bir halka ile uyarılıyorsunuz.
 
Oluşturduğunuz içeriklere yazı yerleştirmenize ve çizim yapmanıza imkan tanıyan Instagram Hikayeler’in, Snapchat’i zor duruma sokacağı düşünülüyor. Zira, kullanıcıların hali hazırda fotoğraf paylaşımı için oldukça sık kullandığı bu platform üzerinden devam ederek tek hesap üzerinden kullanıcılarla daha rahat buluşacağı tahmin ediliyor.
 
(karnaval)

Yayın Tarihi : 03.08.2016 : 10:53

Etiketler : instagram    snapchat    rakip    farklı    özellikler   


Yorumlar

2782
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN