Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Buca’nın Çiçeği Burnunda Girişimcileri

Buca’nın Çiçeği Burnunda Girişimcileri
Buca Belediyesi’nin KOSGEB işbirliğiyle düzenlediği ‘Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi’ni tamamlayan 25 kursiyer düzenlenen törenle sertifikalarını aldı. 70 saatlik eğitimi başarıyla tamamlayıp sertifikalarını Buca Belediye Başkanı Levent Piriştina ve KOSGEB İzmir-Güney Müdürü Recep Özçevik’in elinden alan kursiyerlerin birçoğunun Buca Belediyesi’nin meslek edindirme kurslarında meslek öğrenen Bucalılar’dan oluşması dikkat çekti.

 

 
İşsizliğin çözümüne ‘girişimcilere destek’ programlarıyla katkı koymayı amaçlayan Buca Belediyesi’nin KOSGEB işbirliğinde düzenlediği girişimcilik eğitimleri mezunlarını vermeye başladı.
 
Çamlıkule Semt Evi’nde düzenlenen 70 saatlik KOSGEB Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi’ni tamamlayan 25 Bucalı kursiyere sertifikaları düzenlenen törenle dağıtıldı. Kursiyerler sertifikalarını Buca Belediye Başkanı Levent Piriştina ve KOSGEB İzmir Güney Müdürü Recep Özçevik’in elinden aldı.
 
Törende konuşan KOSGEB İzmir Güney Müdürü Recep Özçevik, KOSGEB girişimci desteğinin 50 bin lira hibe,100 bin lira geri ödemeli olarak düzenlendiğini vurgularken, girişimcilere ‘en iyi bildiğiniz işi yapın’ tavsiyesinde bulundu. Buca Belediyesi’nin eğitim alanında yaptığı çalışmaları beğeniyle izlediklerini de belirten Özçevik, meslek eğitimi kurslarının girişimcilere güzel imkanlar sağladığına dikkat çekti.
 
Buca Belediye Başkanı Levent Piriştina, göreve geldikleri günden bu yana en zorlandıkları konunun istihdam talepleri olduğunu, bunu aşmak için eğitim ve meslek kurslarına yönelik çalışmalara öncelik verdiklerini söyledi.
 
Özellikle kadınların gelişimi ve iş hayatındaki hak ettikleri yeri almaları için projeler geliştirdiklerini ifade eden Başkan Piriştina, öKadınlarımızı sokakta, ticarette, siyasette kısacası hayatın her alanında görmek istiyoruz. Kadınların el attığı işler daha hareketli ve bereketli oluyorö diye konuştu. Girişimcilere yeni atılacakları iş hayatlarında başarılar dileyen Başkan Piriştina, işyerlerinin açılışlarına katılma sözü de verdi.

Yayın Tarihi : 03.08.2016 : 09:49

Etiketler : Bucanın    Çiçeği    Burnunda    Girişimcileri    Bölge   


Yorumlar

7995
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN