Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Şehit Polis, Baba Ocağına Getirildi

Şehit Polis, Baba Ocağına Getirildi
Bingöl'de Çevik Kuvvet polislerini taşıyan zırhlı servis midibüsüne bombalı araçla düzenlenen saldırıda şehit olan polis memuru Abdullah Bıyık’ın Türk Bayrağı’na sarılı tabutu son kez baba ocağına helallik için getirildi.

 

Bingöl’de uğurlama töreninin ardından karayolu ile Malatya’nın Battalgazi ilçesine bağlı Çöşnük Mahallesi Kadim sokağa getirilen şehit Abdullah Bıyık’ın naaşı, babaocağına getirildi. Burada tekbirlerle karşılanan şehidin naaşı oturduğu sitenin önüne getirildiğinde anne Şengül, baba Ali Bıyık ve kız kardeşi yanındakilerin desteği ile güçlükle ayakta durabildi. Ağabeyinin şehit olduğunu naaşın evin önüne getirildiğinde öğrenen kızkardeşi İpek Bıyık, yanındaki kadın polislere dönerek, "Abla doğruymuş bu benim abimmiş, abla doğru çıktı. Abimi alalım artık alalım.’’ diyerek sinir krizleri geçirdi.
 
İl Müftüsü Ümit Çimen tarafından okunan duanın ardından helallik verilirken aile ve meslektaşları da gözyaşlarına boğuldu. Helalliğin ardından şehidin naaşı havayoluyla Memleketi Uşak’a götürüldü.
 
Şehit polis memuru Abdullah Bıyık, yarın öğle namazına müteakip Uşak’ta düzenlenecek cenaze namazının ardından toprağa verilecek.

Yayın Tarihi : 02.08.2016 : 21:32

Etiketler : Şehit    Polis    Baba    Ocağına    Helallik    İçin    Getirildi    Genel    Kanalben    Haber   


Yorumlar

1671
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN