Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


CHP'nin Mitingine AK Parti'den Destek

CHP'nin Mitingine AK Parti'den Destek
CHP tarafından İzmir Gündoğdu Meydanı’nda önümüzdeki perşembe günü düzenlenecek Cumhuriyet ve Demokrasi Mitingi’ne AK Parti’liler de katılacak. AK Parti İzmir İl Başkanı Bülent Delican, “Demokrasi adına yapılan bir mitinge katılmamız kadar doğal bir şey olamaz. Davet edildik ya da edilmedik diye sorgulamayız bile" dedi.

 

 
CHP tarafından 4 Ağustos Perşembe günü CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun katılımıyla İzmir Gündoğdu Meydanı’nda yapılacak Cumhuriyet ve Demokrasi Mitingi’ne AK Partililer de katılacak. CHP İzmir İl Başkanı Alaattin Yüksel, mitingde parti amblemleri ve flmalarının olmayacağını, henüz resmi davette bulunmasalar da darbelere karşı yapılacak mitinge diğer siyasi partileri de davet ettiklerini açıklamıştı.
 
15 Temmuz darbe girişiminin ardından yapılacak büyük buluşmaya, AK Parti İzmir İl Başkanı Bülent Delican katılmayı düşündüklerini belirtti. MHP İzmir İl Başkanı Necat Karataş ise CHP’den resmi davet gelmediğini, MHP olarak mitinge katılma kararı almadıklarını söyledi.
 
AK Parti İzmir İl Başkanı Bülent Delican, “Demokrasi adına yapılan bir mitinge katılmamız kadar doğal bir şey olamaz. Demokrasi adına yapılan her etkinliğe katılırız. Davet edildik ya da edilmedik diye sorgulamayız bile" dedi.
 
HDP KATILMAYACAK
 
Öte yandan HDP İzmir il örgütünün de mitinge katılım sağlayacağı iddia edilmişti. Ancak bugün HDP'den bu iddialara yalanlama geldi. Yapılan açıklama şu şekilde:
 
Perşembe günü İzmir'de gerçekleşecek olan CHP mitingine İzmir Emek ve Demokrasi Güçleri ortak katılım sağlayacaklardır. HDP olarak özel bir katılım sağlanmayacaktır. Bunun dışında basında yer alan açıklamalar partimizi bağlamamaktadır. 
 

Yayın Tarihi : 02.08.2016 : 15:15

Etiketler : İzmirde    Ak    Parti    Hdp    Chp    Mitingine    Katılacak    Politika   


Yorumlar

9315
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN