Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Başkan Batur’dan Demokrasi Mesajları

Başkan Batur’dan Demokrasi Mesajları
Narlıdere Belediyesi Ağustos ayı olağan meclisinde 15 Temmuz darbe girişimini hatırlatarak, ''Burada herhangi askeri bir faaliyet gerçekleştiremediler. Narlıdere halkının sokağa dökülmesi çok önemli bir etkendi. Narlıdere, demokrasinin beşiği olan bir ilçe. Narlıdere halkı ile gurur duyuyoruz'' dedi.

 

 
Narlıdere Belediyesi Ağustos ayı olağan meclis toplantısı belediye meclis salonunda gerçekleştirildi. Meclis toplantısının açılışında 15 Temmuz’da hayatını kaybeden demokrasi şehitleri ve geçtiğimiz hafta hayatını kaybeden Belediye İş 2 Nolu Şube Başkanı Ahmet Mutoğlu için 1 dakikalık saygı duruşunda bulunuldu. Saygı duruşunun ardından meclis toplantısının açılış konuşmasını gerçekleştiren Başkan Abdül Batur, 15 Temmuz akşamı gerçekleşen darbe girişimini değerlendirdi. Batur, Narlıderelinin bu darbe girişiminde iyi bir sınav verdiğini belirtti. Türkiye’nin güçlü bir ülke olduğunu kaydeden Başkan Batur, “Bu ülke, bunun gibi bir sürü badireyi atlatmış. Darbelerle anılan, insan haklarının yok sayılmadığı, demokrasinin işlediği bir ülke haline gelmesi en büyük dileğimiz. Ülke olarak Atatürk’ün ne kadar büyük bir lider olduğunu bir kez daha hatırladık" dedi.
 
İzmir genelinde darbecilerin planının tutmadığını ifade eden Başkan Batur, “Narlıdere, Ege Ordu komutanlığı ve İstihkam eğitim merkezinin bulunduğu bir ilçemiz. Burada herhangi askeri bir faaliyet gerçekleştiremediler. Narlıdere halkının sokağa dökülmesi çok önemli bir etkendi. Narlıdere, demokrasinin beşiği olan bir ilçe. Narlıdere halkı ile gurur duyuyoruz. Bütün siyasi partiler, darbeye karşı ortak tavrını sergiledi" diye konuştu.
 
KULAKLARA KÜPE OLSUN
 
Narlıdere’de 15 Temmuz’da yaşanan müezzin saldırısını da kınayan Başkan Batur sözlerini şu şekilde sürdürdü, “Darbe girişimi sırasında maalesef Kutlu Yalvaç camisinde müezzin arkadaşımız görevini yerine getirirken saldırıya uğradı. Bu saldırıyı kınıyoruz. İlçe başkanımızla birlikte geçmiş olsun dileklerimizi ilettik. Bir daha yaşanmamasını istiyoruz. Hükümet ve muhalefet birbirinden uzaklaşarak siyaset yaparken bazıları da devletin içini boşaltmış, devleti çökertmiş. Herkes birbirini dinlemek, birbiriyle masaya oturmak zorunda. Umarım bu darbe girişimi kulaklara küpe olmuştur. Bazı şeyleri birlikte çözme mecburiyetinde olduğumuzu öğrenmiş olduk" dedi.

Yayın Tarihi : 02.08.2016 : 13:00

Etiketler : Baturdan    Demokrasi    Mesajları    Bölge   


Yorumlar

8603
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN