Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Buca’da Demokrasi Şehitleri İçin Mevlit Ve Lokma Hayrı

Buca’da Demokrasi Şehitleri İçin Mevlit Ve Lokma Hayrı
İzmir’in Buca İlçesi’nde, darbe girişiminde yaşamını yitiren "demokrasi şehitleri" için mevlit okutuldu, lokma dağıtıldı.

 

 
AK Parti Buca İlçe Başkanlığı tarafından "demokrasi şehitleri" için düzenlenen mevlit ve lokma hayrına; AK Parti 24. Dönem İzmir Milletvekili Rifat Sait, AK Parti Buca İlçe Başkanı Neşet Arslan, Buca Müftüsü Muharrem Gül ve çok sayıda vatandaş katıldı.
 
Buca Ufuk Mahallesi Ulu Cami’de düzenlenen etkinlik sonrası açıklama yapan Rifat Sait, "FETÖ" terör örgütünün dini ve inancı istismar ederek halkı adeta hipnoz ettiğini ve kandırdığını söyledi. Sait, "FÖTÖ terör örgütü, dini konularda buldukları boşluklardan yararlanıp, halkın maneviyatını çıkarları doğrultusunda kullanarak alçakça ve haince hareket etmiştir. Burada dikkat edilmesi gereken en önemli konu halkın dini konulardaki hassasiyeti olduğu kadar ne yazık yeterli bilgiye de eksik sahip olmasıdır. Bu yüzden Diyanet işleri başkanlığımıza, müftülerimize ve imamlarımıza çok iş düşmektedir. FETÖ gibi terör örgütleri inanç gibi hassas konulardan girerek bazı kimseleri zehirlemişlerdir. Diyanet işleri başkanlığımız hiçbir açık nokta bırakmayacak şekilde halkımızın yanında olur, eğitim hizmetleri verilir ve vatandaşımız bilinçlendirilirse bu gibi terör örgütlerine açık kapı bırakılmamış olur" dedi.

Yayın Tarihi : 02.08.2016 : 10:32

Etiketler : Bucada    Demokrasi    Şehitleri    İçin    Mevlit    Lokma    Hayrı    Bölge   


Yorumlar

7010
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN