Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Erdoğan'dan Yenikapı Daveti

Erdoğan'dan Yenikapı Daveti
Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti Genel Başkanı Yıldırım, CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu ve MHP Genel Başkanı Bahçeli'ye, 7 Ağustos'ta Yenikapı'da düzenlenecek "Demokrasi ve Şehitler Mitingi"ne katılarak birer konuşma yapmaları için davet gönderdi.

 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 7 Ağustos Pazar günü İstanbul Yenikapı'da düzenlenecek miting için muhalefet liderlerine davet gönderdi. Erdoğan davetini, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin kürsüye çıkıp konuşmaları için yaptı.
 
Cumhurbaşkanı'nın davet ettiği bir başka isim, iktidar partisi AK Parti'nin lideri ve Başbakan Binali Yıldırım.
 
Cumhurbaşkanı, Yenikapı'da düzenlenecek dev darbe karşıtı mitingi dün duyurmuştu:
 
"Şöyle bir teklifim var, 'Biz bu demokrasi nöbetini önümüzdeki hafta pazar günü (7 Ağustos) Yenikapı'da farklı bir şekilde ele alalım' diyorum. Taçlandıralım, orada yapalım. Orada bütün Silahlı Kuvvetlerimizin komuta kademesi, mehterimiz ve bu sürece katkıda bulunan sanatçılarımız, sporcularımızla bir arada olalım. Millet orada bir arada olsun. Tüm siyasi partilerimizin bütün lider kadrolarını da davet edelim, onlarla orada bir arada olalım ve böylece oradan tüm Türkiye'ye mesajımızı hep birlikte verelim. Normalleşme sürecinin hızlanması da ülkemiz için çok çok önemli."
 
Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş ise, 15 Temmuz darbe girişimi gecesiyle başlayan demokrasi nöbetlerinin 7 Ağustos günü sona ereceğini ilan etmişti.
 
FETÖ'cü cuntanın darbeye kalkıştığı akşam, Cumhurbaşkanı Erdoğan halkı sokağa çıkmaya çağırmıştı. 15 Temmuz'dan bu yana neredeyse Türkiye'nin tüm meydanlarında halk demokrasi nöbeti tutuyor.

Yayın Tarihi : 01.08.2016 : 18:30

Etiketler : haber    haberler    erdoğan    yenikapı    miting    kılıçdaroğlu    bahçeli    davet    ben tv    kanalben       


Yorumlar

6828
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN