Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Yağmur Bile Engel Olamadı

Yağmur Bile Engel Olamadı
Almanya’nın Köln kentinde, Darbeye Karşı Demokrasi Platformu’nun organize ettiği "Darbeye Karşı Demokrasi" mitingi coşkulu geçti. Ren Nehri kıyısındaki Deutzer Werft adlı alanda yapılan mitinge, Fethullahçı Terör Örgütü’nün 15 Temmuz’da Türkiye’de düzenlediği darbe girişimini protesto eden binlerce kişi katıldı. Avrupalı Türkler ellerinde Türk bayraklarıyla meydanı doldurdu.

 

AVRUPA'NIN DÖRT BİR YANINDAN TOPLANDILAR
Mitinge gelenler arasında Almanya’nın çeşitli kentlerinden gelenlerin yanı sıra, Fransa, Belçika, Avusturya, Hollanda ve İsviçre başta olmak üzere Avrupa’nın dört bir yanından gelen Türkleri de görmek mümkündü. Sık sık, “Recep Tayyip Erdoğan" diye tempo tutan kalabalığın coşkusu ’Dombra’ çalınırken doruğa çıktı. Mitingin bir bölümünde bastıran ve yaklaşık 20 dakika süren sağanak yağış da bu coşkuyu engelleyemedi. Meydandakiler sırılsıklam ıslanmalarına rağmen alanı terk etmeyerek, mitingin sonunda okunacak olan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın mesajını beklediler.
 
''ALMAN MAKAMLARINDAN İZAHAT BEKLİYORUZ''
Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın mitingde meydandaki kalabalığa dev ekrandan canlı seslenmesine, Alman makamları ve Alman yargısı izin vermemişti. Mitingde konuşma yapan Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, Almanya’nın bu tavrını eleştirdi. Bakan Kılıç şunları söyledi: “Biliyorum ki sizler birazdan okunacak olan Sayın Cumhurbaşkanımızın mesajını bekliyorsunuz. Maalesef Almanya’da bazı makamlar Sayın Cumhurbaşkanımızın canlı video bağlantısı niyetini mahkemeye taşıyarak engellediler. Bu karar, açıklanması, sebeplendirilmesi çok zor bir karardır. Şu anda Türkiye Dışişleri Bakanlığı ve tüm makamlarımız Alman makamlarıyla görüşme halinde ve bunun sebebi konusunda bir izahat bekliyoruz. Ama bir şeyi onlara cevap olarak biz bu meydandan söyledik. Bu meydandaki demokrasi nöbeti başlarken, ne yapıldı? İki ülkenin milli marşı okundu, doğru mu? Entegrasyon diyenler daha artık neyin cevabını bekliyorsunuz?"
 
Mitingin sonunda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın mesajı okundu.
 
KORKULAN OLMADI
Köln’de aynı gün ve aynı saatlerde hem “Darbeye Karşı Demokrasi Mitingi" hem de 4 karşı gösterinin olması Köln emniyet birimlerini kaygılandırıyordu. Göstericilerin karşı karşıya gelmemesi için polis yoğun güvenlik önlemi aldı. Köln’de miting süresince 2 bin 700 polis görev yaptı. Köln Emniyet Müdürlüğü, Türkiye kökenli ve Türkçe bilen polisleri bu mitingler için özel görevlendirdi. Köln polisi ayrıca bütün gün hizmet veren bir telefon hattı da açtı. Ancak korkulan olmadı ve miting olaysız sona erdi.

Yayın Tarihi : 31.07.2016 : 22:36

Etiketler : Kölnde    Demokrasi    Mitingi    Coşkusuna    Sağanak    Yağmur    Bile    Engel    Olamadı    Dış    Haberler    Kanalben    Haber   


Yorumlar

9106
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN