Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Erzurum’da Bayraklı, Meşaleli Yürüyüş

Erzurum’da Bayraklı, Meşaleli Yürüyüş
Erzurum’da, Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen ’demokrasi yürüyüşü’ne binlerce kişi ellerinde meşalelerle katıldı. Yürüyüşte 500 metre uzunluğundaki Türk bayrağı taşındı.

 

 
Merkez Yakutiye İlçesindeki tarihi Ulu Cami önünden başlayan ve yaklaşık 2 kilometre uzaklıktaki Atatürk Anıtı’nın bulunduğu Havuzbaşında sona eren yürüyüşe binlerce kişi katıldı. Önde meşaleliler, arkada 500 metre uzunluğundaki bayrakla ’Şehitler ölmez vatan bölünmez’ sloganı atan Erzurumlular’a AK Parti Erzurum milletvekilleri İbrahim Aydemir, Mustafa Ilıcalı ve Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen de eşlik etti. Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen, Kent Meydanı’nda yaptığı konuşmada 15 Temmuz’dan bugün kadar her gece düzenlenen demokrasi nöbeti ile vatan hainlerine en güzel cevabın verildiğini söyledi. Sekmen konuşmasını şöyle sürdürdü:
 
"Bu ihaneti ancak idam temizler. Dünyaya buradan sesleniyoruz, Türkiye ile oynamayın. Bu aziz millet ayağa kalkarsa kimse önünde duramaz. Kükremiş sel gibi coşar ve gereken cevabı verir. Bu aziz milletin yediden yetmişe her bir ferdi, vatanı için, milleti için canını feda etmekten çekinmez. Burası ümmetin son kalesidir. Dünyada yaşayan tüm Müslümanlar mazlum milletlerin yuvası olarak burayı görüyor. Onun için milletimiz canıyla, her şeyiyle bu vatanı korumaya gayret ediyor. Kimse böyle bir ihanete bir daha yeltenmesin. Darbeymiş, cuntaymış bu millet bu gibi girişimlerde bulunanları yok eder. Batı aklını başına alsın. Bu tip canavarların, darbecilerin, cuntacıların da arkasında asla durmasın."

Yayın Tarihi : 31.07.2016 : 18:01

Etiketler : Erzurumda    Bayraklı    Meşaleli    Yürüyüş    Genel    Kanalben    Haber   


Yorumlar

6081
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN