Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Bodrum’da Korkutan Yangın

Bodrum’da Korkutan Yangın
Bodrum’da çöplükte çıkan, ormanlık alanı ve katı atık ayrıştırma işinde çalışanların kaldığı barakaları da tehdit eden yangında alevler metrelerce yükselirken, gökyüzü siyah dumanla kaplandı. İtfaiye ve orman ekiplerinin alevlere müdahalesi sürüyor.

 

 
Bodrum’un Yokuşbaşı Mevkisi’nde katı atık vahşi depolama alanında bugün saat 13.20 sıralarında henüz belirlenemeyen bir nedenle yangın çıktı. Plastik atıkların tutuşması ve rüzgarında etkisi ile yangın kısa sürede büyüyerek geniş bir alana yayıldı. Zaman zaman patlamalarında meydan geldiği ve alevlerin ormanlık alanla birlikte katı atık ayrıştırma işinde çalışan ailelerin kaldığı barakaları tehdit eden yangına itfaiye ve Milas Orman İşletme Müdürlüğü’ne bağlı arazözlerle karadan müdahale edildi. Katı atık ayrıştırma işinde çalışanlar, görevlilerin ve yakınlarının yardımı ile otomobil ve minibüslerle güvenli alana taşınmaya başlandı. Bölgeye ambulans ekipleri de sevk edildi. Dumandan etkilenen bir itfaiye erine olay yerinde müdahale edildi. Bölgeye havadan müdahale içinde söndürme uçağı sevk edildiği bildirildi. Alevleri söndürme çalışmalarısürüyor.
 
Bodrum’un Yokuşbaşı Mevkisi’nde katı atık vahşi depolama alanında çıkan yangında, Muğla ile ilçeleri Bodrum, Milas ve Yatağan’dan toplam 17 itfaiye aracı, Muğla Orman Bölge Müdürlüğü’ne ait 8 arazöz ile 50 orman işçisi karadan, 2’şer söndürme helikopteri ve uçağı ile müdahale edildiği bildirildi. 4 iş makinesinin yanısıra özel ve resmi kurumlara ait olmak üzere 10’a yakın su tankeri ve vidanjörü ile AKUT Bodrum Ekibi ve Muğla 911 Arama Kurtarma Araştırma Derneği üyelerini de söndürme çalışmalarına destek verdiği belirtildi. Çöplükteki yangının güney batı yönündeki ormanlık alana sıçraması havadan ve karadan müdahale sayesinde son anda önlendi. Ancak, zaman zaman etkili olan ve sürekli yön değiştiren rüzgar nedeniyle alevlerin ormanlık alana sıçraması tehlikesinin henüz tam olarak ortadan kalkmadığı öğrenildi.
 
Bodrum Belediye Başkanı CHP’li Mehmet Kocadon da bölgeye gelerek söndürme çalışmalarını izleyip, bilgi aldı. Bodrum’a yakışmayan görüntüler yaşandığını belirten Başkan Kocadon, Muğla Büyükşehir Belediyesi tarafından başka bir alanda yapılmak istenilen katı atık bertaraf tesisinin yapılacağı yere ağaç kesileceği gerekçesi ile itiraz edilip eylem yapıldığını hatırlattı. "Cehennemin içerisindeyiz" diyen Başkan Kocadon, "Tüm ekiplerimiz burada. Herhangi bir olası duruma karşıda sağlık ekipleri de bölgede. Dumandan etkilenen itfaiye görevlileri var. Müdahaleye katılan herkese teşekkür ediyorum" dedi.

 

Yayın Tarihi : 31.07.2016 : 16:00

Etiketler : Bodrumda    Çöplükte    Korkutan    Yangın    Genel    Kanalben    Haber   


Yorumlar

6686
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN