Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Eroğlu: Atış Serbest Ne İstiyorsanız Söyleyin

Eroğlu: Atış Serbest Ne İstiyorsanız Söyleyin
Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, İzmir Koordinasyon Toplantısı’na katıldı. Eroğlu, İzmir, Manisa, Aydın, Denizli, Muğla Afyonkarahisar, Kütahya ve Uşak’ı kapsayan Ege Gelişim Projesi (Egegep) hakkında bilgiler verip toplantıya katılanlara, ''Müdürlerimiz sunumlar yapacak. Sizlere de istek formu dağıtılacak, burada atış serbest ne istiyorsanız söyleyin'' dedi.

 

 
İzmir İl Koordinasyon Toplantısı Devlet Su İşleri (DSİ) 2. Bölge Müdürlüğü’nde yapıldı. Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, İzmir Valisi Erol Ayyıldız, Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, AK Parti İl Başkanı Bülent Delican, kamu kurumlarının müdürleri, kaymakamlar, belediye başkanları ve bürokratlar katıldı. Toplantı öncesinde konuşan Bakan Eroğlu, geçen yıl hayata geçirilen ve 2019’da tamamlanması planlanan Egegep Projesi ile ilgililer verdi. Bakanlığın İzmir’de yaptığı çalışmalara da değinen Bakan Eroğlu, "İnşallah el birliği içinde bütün kurum kuruluşlarımız, ilçelerimiz, İzmir’i büyük bir hamle ile bütün dünyaya tanıtacağız. Egegep çok büyük bir proje bizim de bununla ilgili eylem planımız hazır, 4 bin 547 tesisi 25 milyar TL’lik yatırım yapacağız. Müdürlerimiz sunumlar yapacak, eğer talepleriniz varsa lütfen sizlere dağıtılacak formlara çekinmeden taleplerinizi yazın. Bu üç ‘T’ toplantısı, tenkit, teklif, tavsiye. Biraz sonraki bölüm basına kapalı yapılacak, atış serbest ne istiyorsanız söyleyin, eleştirileriniz varsa onları da dile getirin. Şu ana kadar 21 baraj inşa ettik, 81 milyon fidanı toprakla buluşturduk. 1 şehir ormanı ve 10 bal ormanı tesis ettik. 64 mesire alanı inşa ettik hatta Türkiye’de ilk kez terapi ormanını İzmir’de kurduk. Egegep ile ilgili İzmir’de de önemli hedeflerimiz var 31 Aralık 2019 saat 16.59’da bitecek. Proje kapsamında 50 baraj ve gölet, 53 sulama tesisi, 10 içme suyu tesis. İzmir’de yatırımlar konusunda bakanlığımız ikinci sırada. İlk sırada Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı var. Başbakanımız Binali Yıldırım’ın bakanlığı döneminde İzmir’e 5.4 milyar lira yatırım yapıldı. Bizim bakanlığımız da İzmir’e yaptığı 4 milyar lira ile ikinci sırada yer aldı" diye konuştu.
 
TABİAT TURİZMİ EYLEM PLANI
 
İzmir’e daha fazla turist çekmek için tabiat mastır planı hazırladıklarını dile getiren Bakan Eroğlu, "Tabiat turizmi eylem planı da hazır. Geldiğinde 500 ya da bin dolar bırakan turist değil, buraya her geldiğinde en az 10 bin dolar bırakacak turistlerin gelmesini sağlayacağız. Bununla ilgili birkaç nokta belirledik. Onları şimdi söylemek istemiyorum ama çalışmalarımız devam ediyor. Sulanmayan 674 bin dekar araziyi sulayacağız. Bunları suladığımız zaman sadece İzmir’de çiftçimizin cebine 400 milyon TL zirai gelir gelecek. Hedefimizde 96 bin dekar araziyi de taşkınlardan koruyup ekilebilir hale getirmek de var" dedi. Bakan Eroğlu’nun konuşmasının ardından ilgili kurumların müdürleri toplantının basına kapatılan bölümünde sunum yaptı.

Yayın Tarihi : 31.07.2016 : 14:47

Etiketler : Bakan    Eroğlu    Atış    Serbest    Ne    İstiyorsanız    Söyleyin    Genel   


Yorumlar

4502
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN