Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


İzmirli Müzisyenler Her Cuma Nöbet Tutacak

İzmirli Müzisyenler Her Cuma Nöbet Tutacak
İzmir Müzisyenler Derneği, (İMD) yaptığı yazılı açıklamada, darbe girişiminden bu yana her akşam Alsancak Gündoğdu Meydanı’nda müzikle tepki gsöterdiklerini belirterek, bundan sonra nöbetlerini haftada bir cuma günü yapacaklarını açıkladı.

 

 
İMD yazılı açıklamasında şunları söyledi:
 
"Her zaman müziğin ve sanatın yaşamı güzelleştiren ve dönüştüren gücünü hayata katmayı, haklı itirazları, özlemleri ve talepleri olan toplumsal kesimlerle dayanışmayı esas aldık.
 
Ülkemizdeki her tarihsel olaya, toplumsal mücadeleye, kendi rengimiz, çizgimiz ve doğrularımızla müdahale etmeyi asli görevimiz bildik. Bu süreçte de sessiz kalamazdık ve seyirci kalmanın alanı boş bırakmanın geleceği teslim etmek olduğu düşüncesiyle hareket ettik. Darbe mi değil mi tartışmalarıyla sürece müdahale etmekte geciken ve iktidar yanlısı görünmemek adına bekleyişlerini ve sessizliklerini sürdüren sendikalar, partiler, demokratik kitle örgütlerine şu çağrıyı yaptık? Tarihin önemli noktalarında tavır ve duruş anlamında kendi değer ve doğrularıyla alternatifini yaratamayanlar geleceği alanı dolduranlara teslim etmişler demektir. O nedenle darbe girişimi karşısında en dik durması gerekenlerin sessiz ve geri bir tavır sergilemesini kabul edemedik. Bu ülkede eşit yurttaşlık temelinde, laik-demokratik-sosyal bir hukuk devletinin eşit haklara sahip onurlu yurttaşları olarak yaşama özlemimizi savunmak, her türden ayrımcılığa karşı durmak ve demokrasi ve özgürlük mücadelesini yaşamın her alanında etkin bir şekilde yükseltmek her yurttaşın asli görevidir. Kendi geleceğine, haklarına, emeğine, doğasına, özgürlüklere sahip çıkmayan bir toplum, geleceği dikta heveslilerine yada darbecilere teslim etmiş demektir. Sürekli olarak ikilemlerle kendi arasında ayrışan, bölünen, birbirine öteki gözüyle bakan, nefret ve korku duvarlarını yükselten bir toplum haline geldik. Ortak sorunlarda ve ortak acılarda bile birlikte hareket edemeyen bir haldeyiz. Biz bu yapay ayrışmayı da tehlikeli buluyoruz. Ülkemizin bir iç savaşın eşiğinden döndüğü bu günlerde aksine toplumsal dayanışmayı, birlik ve beraberlik ruhunu, evrensel kardeşlik ilkesini daha da geliştirmek gerektiği inancındayız. İzmir Müzisyenler Derneği olarak herkesin inandığı doğru ve değerler için özveride bulunması, fedakarlık ve cesaret göstermesi gerekliliğine olan inancımızla halkımızı ülkemize, demokrasiye, geleceğine, adalete, eşitliğe, temek hak ve özgürlüklere sahip çıkmaya ve gerçek bir toplumsal barışı örmek üzere harekete geçmeye çağırıyoruz."

Yayın Tarihi : 31.07.2016 : 13:21

Etiketler : İzmirli    Müzisyenler    Her    Cuma    Nöbet    Tutacak    Bölge   


Yorumlar

5499
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN