Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


O Tümgeneral Emekli Edildi

O Tümgeneral Emekli Edildi
Darbe girişiminin olduğu 15 Temmuz gecesi, kendisini Bursa Sıkıyönetim Komutanı olarak tanıtarak toplantı yapmak isteyen İl Jandarma Komutanı Albay Yurdakul Akkuş’u gözaltına aldıran Bursa Garnizon ve Jandarma Bölge Komutanı Tümgeneral Seyfullah Saldık, kadrosuzluk gerekçesiyle emekli edildi. Tutuklanan Albay Akkuş’un yerine Bursa İl Jandarma Komutanı olan Albay Ali Türk görevine başladı.

 

 
Yüksek Askeri Şura toplantısında kadrosuzluk nedeniyle emekliye ayrılanlar arasında Bursa Garnizon ve Jandarma Bölge Komutanı Tümgeneral Seyfullah Saldık da yer aldı. Tümgeneral Saldık, darbe girişimi gecesinde kendisinin sıkıyönetim komutanı olarak atandığını öne süren İl Jandarma Komutanı Albay Yurdakul Akkuş’un yanındaki emir subayı uzman çavuşu dövmüş, ardından da Albay Akkuş’u Osmangazi İlçe Jandarma Komutanlığı’nda polislere gözaltına aldırmıştı.
 
Albay Yurdakul Akkuş’un çantasından, darbeci subayların isimleri, askeri mahkemede görev alacak hakim ve savcıların adları ile darbe sonrası önemli görevlere gelecek olan kişilerin isimlerinin bulunduğu liste çıkmıştı.
 
Tutuklanan Bursa İl Jandarma Komutanı Albay Yurdakul Akkuş’un yerine atanan Albay Ali Türk ise yeni görevine başladı.

Yayın Tarihi : 31.07.2016 : 12:41

Etiketler : Darbeci    Albayı    Gözaltına    Aldıran    Tümgeneral    Emekli    Edildi    Genel    Kanalben    Haber   


Yorumlar

9174
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLERReklam

YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN