Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Gözaltındaki Yazar İçin Ambulans Bekletiliyor

Gözaltındaki Yazar İçin Ambulans Bekletiliyor
Zaman Gazetesi eski yönetici ve yazarlarına yönelik operasyonda kapsamında gözaltına alınan Şair ve Yazar Hilmi Yavuz için Gayrettepe’de bulunan Emniyet Müdürlüğü binasında ambulans ve sağlık ekibi bekletilmeye başlandı. 80 yaşındaki Hilmi Yavuz’un gözaltındayken tansiyonun düştüğü ve sağlık ekiplerinin müdahalesiyle durumunun düzeldiği öğrenildi.

 

 
Kapatılan Zaman gazetesi eski yönetici ve yazarlarına yönelik operasyonda 47 kişi için gözaltına kararı alınmıştı. Polisin yaptığı operasyonda Ali Bulaç, Mümtaz’er Türköne ve akademisyen Şahin Alpay’ın aralarında bulunduğu 16 kişi yakalanmıştı.. Bu soruşturma dosyası kapsamında ifade vermek için gelen Şair ve Yazar Hilmi Yavuz’da gözaltına alınmıştı.
 
Vatan caddesinde bulunan Terörle Mücadele Şube Müdürlüğünde yer olmadığı için bugün Asayiş Şube Müdürlüğüne getirilen şüpheliler arasında bulunan Hilmi Yavuz’un bazı sağlık sorunları yaşadığı belirtildi. Gün içinde ifade vermek için beklenen Hilmi Yavuz’un tansiyonun düşmesi üzerine Emniyet Müdürlüğüne çağırılan Ambulansta bulunan sağlık ekipleri tarafından müdahale edildiği öğrenildi. Müdahale sonrası Hilmi Yavuz’un sağlık durumunun düzeldiği ancak her ihtimale karşılık Emniyet Müdürlüğü önünde tam teşeküllü bir ambulans bekletilmeye başlandığı öğrenildi.
 
Yetkililer Savcılık talimatıyla sağlık sorunları ve yaşlılığı nedeniyle Hilmi Yavuz’un ifadesinin alındıktan sonra serbest bırakılacağını belirttiler.
 
 

Yayın Tarihi : 29.07.2016 : 19:02

Etiketler : Gözaltındaki    Yazar    İçin    Ambulans    Bekletiliyor    Kanalben    Haber   


Yorumlar

7364
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN