Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Sokak Hayvanları Yalnız Değil

Sokak Hayvanları Yalnız Değil
Bornova Belediyesi, sokak hayvanlarının özellikle yaz aylarında su ve mama ihtiyaçlarını karşılamak için çalışmalarını sürdürüyor. Sokak hayvanları için Bornova genelinde 160 noktada bulunan Beslenme Odakları, 90 farklı noktaya daha yerleştirilecek.

 

Bornova Belediyesi’nin sokak hayvanlarına yönelik çalışmaları aralıksız devam ediyor. Sokakta yaşayan canlar için hayata geçirilen ve birçok yerel yönetim tarafından örnek alınan Beslenme Odakları Projesi, Bornova’nın dört bir yanındaki 160 noktada yerini aldı. Sokak hayvanlarının su ve mama ihtiyaçlarını daha sağlıklı hale getiren beslenme odaklarından 90 adet daha yerleştirilecek. Sokaktaki dostlarımız, hayvanseverler tarafından temin edilen mamalarla bir taraftan belirli bir noktada temiz bir şekilde yemek ihtiyaçlarını karşılarken diğer taraftan otomatik olarak dolan su haznesiyle özellikle sıcak günlerde susuz kalmıyor.
 
Bornova Belediye Başkanı Olgun Atila, ilçede yaşayan her canlının yaşam hakkının öncelikli olduğuna  dikkat çekerek “Yasalar ve imkanlarımız dahilinde belediye olarak sokak hayvanlarına karşı tüm görevlerimizi eksiksiz yerine getirmeye çalışıyoruz. Kısırlaştırma, aşılama, havyan ambulansı, kedi evleri, köpek kulübeleri ve barınaktaki hayvanların beslenmelerine katkı sağlayan bayat ekmek kutuları gibi hizmetlerimizin yanı sıra ilçemizde yaşayan küçük dostlarımız için Bornovalı hayvanseverelerle de işbirlikleri kuruyoruz. Emeği geçen tüm hayvanseverlerimize teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.
 
Çevre temziliğine de katkı
 
Başkan Atila geçtiğimiz günlerde hayata geçirilen Hayvan Dostu Taksi Durağı projesinin de Türkiye’deki belediyelere örnek teşkil ettiğini vurgulayarak “Kentimizin dört bir yanına yerleştirdiğimiz beslenme odaklarıyla sıcak yaz günlerinde sokaktaki canlarımızın en önemli ihtiyacı olan suya kolayca ulaşabilmelerini sağlıyoruz. Ayrıca gönüllü Bornovalılar tarafından temin edilen mamalarla da hayvanlarımızın yemek ihtiyaçlarını karşılanıyor. İzmir’deki ilçeler arasıda sokak hayvanlarına yönelik olarak en fazla beslenme odağının kurulduğu ilçelerden biri Bornova. Bu sayede havyanlarımızın belirli noktalardan beslenmelerini sağlayarak çevre temizliğine de katkı sağlıyoruz” şeklinde konuştu.

Yayın Tarihi : 29.07.2016 : 10:42

Etiketler : Bornova Belediyesi    olgun atila    sokak hayvanları    hayvanseverler       


Yorumlar

9985
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN