Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Okullara OHAL Tedbirleri

Okullara OHAL Tedbirleri
Milli Eğitim Bakanlığı, FETÖ/PDY’nin darbe girişiminin ardından illere ''okullarda güvenlik önlemlerini'' içeren bir genelge gönderdi. Buna göre okula tamire gelen tesisatçının çantası aranacak, binaların etrafına tel örgü çekilecek.

 

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), FETÖ darbe girişimiyle birlikte başta okullar olmak üzere tüm birimlerinde güvenlik tedbirlerinin olağanüstü seviyeye çıkarılmasını kararlaştırdı. Konuyla ilgili illere “Emniyet ve Güvenlik Tedbirleri” konulu bir genelge gönderen MEB Müsteşarı Yusuf Tekin, yeni eğitimöğretim yılıyla birlikte okullarda alınacak yeni tedbirleri açıkladı. Buna göre mesai saatleri dışında öğretmenler okul binasına izinle girebilecek. Okula tamire gelen tesisatçının alet çantası aranacak ve tamirciye okuldan bir personel eşlik edecek. Güvenlik önlemlerinin okullardan belge sızdırmayı önlemeye yönelik olduğu belirtildi.
 
Terör ve sabotaj
 
Genelgede, eğitim alanında gücü kırılan FETÖ/PDY terör örgütü ile bağlantılı cuntacıların, 15 Temmuz’da Türkiye’yi korumak için kendilerine emanet edilen araç, cihaz ve teçhizatı vatandaşa doğrulttuğu ifade edilerek, “Bakanlığımız, okullar ile özel eğitim kurumları ve barınma merkezlerinde üzücü olaylarla karşılaşılmaması için mevzuat esasları doğrultusunda emniyet ve güvenlik tedbirleri aksatılmadan uygulanacaktır” denildi.
 
Park yapılmayacak
 
Genelgeye göre alınacak bazı önlemler şöyle:
 
-Gizli ve gizlilik dereceli birim ve kısımlarda çalışan personel hakkında, “güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması” yapılacak.
-Okul bahçesine hiçbir surette araç alınmayacak. Öğrenci servis araçlarına ayrılan alan dışında park yapılmayacak.
-Çalışma saatleri dışında herhangi bir sebeple okula girmek isteyen personel, birim amirlerine veya güvenlikten sorumlu birime önceden bildirecek.
-Giriş-çıkışlar kayıt altına alınacak.
-Okula veya herhangi bir bakanlık birimine elektrik, su, havagazı ve kalorifer bakım-onarımı gibi amaçlarla gelen kişilerin tamir takımları, taşıdığı çanta ve torbaları girişte kontrol edilecek.
-Onarım süresince kontrol amacıyla bu kişilerin yanında refakatçi bir personel olacak.
-Okul bina ve eklentilerinin etrafı duvar ve tel örgü gibi engellerle çevrilecek.
-Belirli noktalara güvenlik kulübesi yapılacak.

Yayın Tarihi : 29.07.2016 : 10:30

Etiketler : haber    haberler    okul    ohal    tedbir    park    kayıt    Okullara OHAL Tedbirleri    kanalben    ben tv       


Yorumlar

5386
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN