Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Ambulans Alev Topuna Döndü

Ambulans Alev Topuna Döndü
İzmir’in Menemen İlçesi’nde oksijen tüpünden çıktığı belirtilen yangında ambulans kullanılmaz hale geldi. Yangında, 1 sağlık personeli ile hasta hafif yaralandı.

 

Ulukent Mahallesi’nde bugün öğle saatlerinde meydana gelen olayda, sağlık ekipleri, ambulansa aldıkları bir hastaya oksijen tedavisi uygulamak istedi. Ancak bu sırada, iddiaya göre oksijen tüpü bilinmeyen bir nedenle alev aldı. Sağlık personeli, hasta ile birlikte ambulansı terk etti. Bu sırada hasta ile Acil Tıp Teknisyeni Fatma Gülle hafif yaralandı. Yaralılar başka bir ambulansla hastaneye kaldırılırken, alev topuna dönen ambulansa itfaiye ekipleri müdahale etti. Yangında ambulans kullanılmaz hale geldi. 
 
ÖNLEM ALINMALI
 
Ambulansın 2015 model olduğunu kaydeden Türkiye Kamu Sen İzmir İl Temsilcisi Ahmet Doğruyol, "Oksijen tüpünden kaynaklanan bir yangın nedeniyle bir arkadaşımız ve bir hasta hafif yaralandı. 2015 model bir ambulansta böyle bir yangının çıkmaması gerekiyor. Oksijen tüplerinin değişimi, dolumu yapan firma tarafından yapılmalı. Ancak bu işi sağlık çalışanları yapıyor. Diğer illerde de benzer nedenlerle yangın çıktığını biliyoruz. Allah göstermesin önlem alınmazsa daha büyük şeyler yaşanabilir" diye konuştu.

Yayın Tarihi : 26.07.2016 : 20:34

Etiketler : Ambulans    Yangın    Menemen    İzmir    Ulukent   


Yorumlar

6673
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN