Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Miniklerden Demokrasi Şehitleri İçin Dua

Miniklerden Demokrasi Şehitleri İçin Dua
Ankara’nın Çubuk İlçesi’nde çocuklara yönelik düzenlenen yaz kuran kursu öğrencileri, hocaları ile birlikte demokrasi şehitleri için Kuran-ı Kerim okudu, dua etti. Kurs hocası Osman Bostan, "Çocuklar o acıyı çok yakından hissetmiş. Uçak ve silah sesinden çok korkmuşlar. Minik bedenlere bunu yaşatmaya kimsenin hakkı yok" dedi.

 

Kursiyerler, 15 Temmuz gecesi darbe kalkışmasında yaşamlarını yitiren demokrasi şehitleri ve yaralı gaziler için bir daha böyle olayların yaşanmaması için hep birlikte dua ettil İlçedeki Yıldırım Beyazıt Mahallesi’nde bulunan Fatih Sultan Mehmet Camii’nde 4 hoca tarafından 117 öğrenciye Kuran-ı Kerim, ahlak ve dini eğitim veriliyor. Demokrasi şehitleri için her gün dua ettiklerini belirten cami imamı Ferhat Özen, şöyle dedi:
 
"Ülkemizde 15 Temmuz akşamı gerçekleşen darbe girişimi sonrasında anne ve babalar Ankara’nın değişik bölgelerinde nöbet tutarken, çocuklarımız da onlar için burada dua ederek destek veriyor. Allah şehitlerimize rahmet, yaralılara da acil şifalar versin. Mevlam vatanımıza, milletimize bu tür acılar yaşatmasın."
 
Kurs hocası Osman Bostan ise, çocukların o acıyı çok yakından hissettiğini ifade ederken "Uçak ve silah sesinden çok korkmuşlar. Biz de bunu hissettik. Minik bedenlere bunu yaşatmaya kimsenin hakkı yok" dedi. Ayrıca Kuran’ı Kerim Kursu’nda öğrenim gören öğrencilerin demokrasi şehitler için indirdikleri hatmi şeriflerin duası yapıldı.
 
Her sabah 10.00’da başlayan kurs, duaların okunması ve öğle namazının kılınmasıyla son buluyor.

Yayın Tarihi : 26.07.2016 : 14:09

Etiketler : Miniklerden    Demokrasi    Şehitleri    İçin    Dua    Genel    Kanalben    Haber   


Yorumlar

1220
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN