Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Biyokaçakçılara 81 Bin Tl Ceza

Biyokaçakçılara 81 Bin Tl Ceza
Samsun’da Orman ve Su İşleri Bakanlığı 11’inci Bölge Müdürlüğü tarafından biyokaçakçılığı önleme çalışmaları, kapsamında son 6 ayda 3 vaka tespit edildiğini 2 kiyişe 2 bin 872 sayılı Çevre Kanunu’nun 9 maddesine muhalefet suçundan 81 bin 826 TL liralık cezai yaptırım uygulandığını söyledi. 

 

Samsun’da bulunan Orman ve Su İşleri Bakanlığı 11’inci Bölge Müdürü Mehmet Sıddık Kılınçer, biyokaçakçılıkla mücadele kapsamında yapılan çalışmalarla ilgili bilgi verdi. Kılınçer, belgedeki endemizm oranın ve genetik çeşitliliğin yüksek olmasının bölgeyi genetik kaynaklar açısından bir cazibe merkezi haline getirdiğini belirterek şöyle dedi:
 
"Bu sebeple biyolojik çeşitliliği yüksek iller özellikle genetik kaynaklar açısından biyokaçakçılığa maruz kalıyor. Başka orkide türleri olmak üzere yumrulu ve soğanlı bitki türleri böcek türleri, engerek türleri ve semender türleri biyokaçakçılıkta ilk sırada yer almaktadır. Biyokaçakçılık hususunda son 6 ayda bölgemize bağlı Samsun şube Müdürlüğünce toplam 3 vaka tespit edilmiş olup. 2 şahısa 2872 sayılı Çevre Kanunu’nun 9’uncu maddesine muhalefetten dolayı 81 bin 826 TL’lik cezai yaptırım uygulandı." 
 
Biyolojik çeşitliliğin korunması için halka da uyarılarda bulunan Kılınçer, "Sahip olduğumuz bu zenginliği korumak ve yabancılar tarafından izinsiz olarak tabiattan toplanmasını engellemek hepimizin görevi. Arazide yabancıların tabiattan canlı örnekler topladıklarını gören vatandaşlarımız hiç vakit kaybetmeden 156 jandarma imdat hattına ihbarda bulunmalı" diye konuştu.

Yayın Tarihi : 26.07.2016 : 14:06

Etiketler : Biyokaçakçılara    Bin    Tl    Ceza    Genel    Kanalben    Haber   


Yorumlar

3192
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLERReklam

YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN