Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


10 Bin Kişilik Demokrasi Yürüyüşü

10 Bin Kişilik Demokrasi Yürüyüşü
Tekirdağ’da Valiliğin tüm resmi kurumlar ve sivil toplum örgütleriyle birlikte organize ettiği ‘demokrasiye sahip çık’ yürüyüşüne yaklaşık 10 bin kişi katıldı. Dev Türk bayraklarının açıldığı yürüyüşte ‘darbeye karşı omuz, omuza’ sloganları atıldı.

 

Tekirdağ Valiliği, askeri darbe girişimine karşı kentte ‘demokrasiye sahip çık’ adı altında yürüyüş düzenledi. Tekirdağ Valisi Mehmet Ceylan’ın yanı sıra Tekirdağ CHP milletvekilleri Candan Yüceer, Emre Köprülü, Ak Parti milletvekilleri Mustafa Yel, Ayşe Doğan, Metin Akgün, Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı CHP’li Kadir Albayrak, ilçe belediye başkanları, siyasi parti temsilcileri, sivil toplum kuruluşları, kamu kurumları ve vatandaşlar katıldı.
 
Çınarlı Mahallesi’nde alışveriş merkezi önünde başlayan ve dev Türk bayraklarının açıldığı yürüyüş Tekirdağ Valiliği önünde tamamlandı. Saygı duruşu ve İstiklal marşının okunmasının ardından Tekirdağ Valisi Mehmet Ceylan, darbe girişimine karşı tüm kurumlar ve vatandaşların birlik olduğunu söyledi. Vali Ceylan, “İlimiz kamu kurum ve kuruluşları, siyasi parti temsilcileri ile sivil toplum kuruluşları ve Tekirdağlılar olarak aziz milletimizin kendisine, milli iradeye, devletimize ve Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne yönelik 15 Temmuz 2016 gecesi başlatılan ve 16 Temmuz 2016 sabahı etkisiz hale getirilen darbe girişimini şiddetle kınıyoruz. Ulu Önder Atatürk’ün kurduğu Cumhuriyetimizin en temel yapı taşı demokrasidir ve demokratik bir hukuk devleti çatısı altında bir arada yaşamak bu güne kadar olduğu gibi bundan sonra da milletimizin geleceğinin en önemli garantisidir. Yaşanan bu olağanüstü sürecin hızla normale dönmesi için her zamankinden daha fazla sağduyu, birlik ve beraberliğe ihtiyacımız bulunmaktadır" dedi.
 
Ellerinde Türk bayraklarıyla yürüyüşe katılanlar sloganlar atarak darbeye girişimine karşı tepkilerini dile getirdi.

Yayın Tarihi : 25.07.2016 : 21:54

Etiketler : Tekirdağda    Bin    Kişilik    Demokrasi    Yürüyüşü    Genel    Kanalben    Haber   


Yorumlar

4341
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN