Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Darbe Girişimi Dakika Dakika Masada

FETÖ'nün başarısız darbe girişimine yönelik AK Parti İzmir İl Başkanlığı'nda basın toplantısı düzenlendi. Toplantıda AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Nükhet Hotar, darbeci Tuğgeneral Semih Terzi'yi vuran Şehit Astsubay Ömer Halisdemir için Hasan Tahsin benzetmesinde bulundu.

 

Burak Cilasun / Ben TV
 
AK Parti İzmir İl Başkanlığı'nda 15 Temmuz darbe girişimine yönelik olarak bir basın toplantısı gerçekleştirildi. Toplantıda AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Nükhet Hotar bir sunum yaparken, Hotar'a AK Parti İzmir İl Başkanı Bülent Delican ile AK Parti İzmir milletvekilleri Kerem Ali Sürekli, Atilla Kaya, Hamza Dağ ve İbrahim Turhan da eşlik etti.
 
"CHP ile Gündoğdu'da ortak miting yapabiliriz"
 
Gerçekleştirilen etkinlikte söz alan ilk isim AK Parti İzmir İl Başkanı Bülent Delican oldu. Delican yaptığı konuşmasında 'Elbirliği ile bu operasyonu da tamamlayacak ve hücrelerimizin tamamından bu ölümcül virüsü söküp atacağız." derken, birlik ve beraberlik vurgusunda bulundu. Delican'ın konuşmasındaki öne çıkan bir diğer başlık ise İzmir oldu. İzmir'de darbecilere karşı bir millet kalkanı oluşturulduğunu dile getiren Delican, Konak Meydanı'nda en büyüğü 104, en küçüğü 7 aylık olmak üzere her yaştan İzmirlinin demokrasiyi savunmak için yerini aldığını söyledi. 
 
Delican, demokrasi adına gerçekleştirilen etkinliklere yönelik olarak da CHP'ye davet çağrısını yineledi. CHP ile Gündoğdu Meydanı'nda İzmir'in gördüğü en büyük mitingi yapmaktan mutluluk duyacaklarını dile getiren Delican, "Sayın Alaattin Yüksel ile görüştük. Kendilerine ülkemiz adına birlikte etkinlik yapmak istediğimizi belirttik. Nasıl ki CHP'nin İstanbul'da yaptığı mitinge AK Parti üst düzey bir katılım göstermişse, İzmir'de benzer ve hatta daha iyi bir etkinliği bir arada yapabiliriz. Kendileri de bu talebimizi değerlendireceklerini söylediler." dedi. 
 
 
Hotar, gazetecileri darbe gününe götürdü
 
Delican'ın konuşması sonrasındaysa AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Nükhet Hotar, basın toplantısına katılan gazetecileri dakika dakika darbe girişimi akşamına geri götürdü. Hazırlanan bir sunum üstünden yaşananları anlatan Hotar, Özel Kuvvetler Komutanlığı'na girmeye çalışan darbeci Tuğgeneral Semih Terzi'yi vurarak bu girişimi engelleyen Şehit Astsubay Ömer Halisdemir için, "Nasıl ki Hasan Tahsin, Yunan ordusuna karşı ilk kurşunu atmışsa, şehidimizin kurşunu da öyle olmuştur." dedi.
 
Sunumda darbeci generallerin fotoğraflarının olduğu bölümde "Keşke onları hiç tanımasaydık."  ifadesini de kullanan Hotar, FETÖ'nün bu girişimi sonrasında kamudaki görevden almalara ilişkin de açıklamalarda bulunurken, "Rakamlar sürekli güncelleniyor." diyerek operasyonların sürdüğünün altını çizdi.
 
Soru cevap
 
AK Parti İzmir İl Başkanlığı'ndaki basın toplantısında, sunumun ardındansa soru cevap bölümüne geçildi. Gözaltına alınan erlere ilişkin bir soruda AK Parti İzmir Milletvekili Atilla Kaya, "Suça karışmayan erlerimizin tamamı serbest bırakılacak." derken, Hotar ise 'Kurunun yanında yaşın da yanacağı söyleniyor. Ancak böyle bir durum gerçeği yansıtmıyor. Suçlu kimse, cezasını da o çekecektir." dedi. 
 
"Kurban paralarıyla senatör satın almışlar"
 
Yine soru cevap kısmında bir gazetecinin, "FETÖ'nün bu şekilde büyümesine yönelik öz eleştiriniz olacak mı?" sorusunda ise vekillerin örgüte yönelik tepkileri sertti. AK Partili Hamza Dağ, Fethullah Gülen için meczup ifadesini kullanıp Gezi sürecinden itibaren FETÖ'ye karşı operasyonların yoğunlaştığını dile getirirken, İbrahim Turhan ise FETÖ üyelerini sapık birinin arkasından giden dünya görüşü dar insanlar olarak nitelendirdi.  Turhan ayrıca, "Yurt dışıyla çok ilgili olduğum için rahatlıkla söyleyebilirim ki, FETÖ vatandaşlardan topladığı paralarla Amerika'da senatörleri, politikacıları ve gazetecileri satın almış. Amerika'da şu an çok güçlüler çünkü ciddi bir lobi oluşturmuşlar." dedi. 
 
Toplantıda konuşan vekillerden Kerem Ali Sürekli de,"FETÖ, devlet içinde 30 yıllık bir yapılanma. Dolayısıyla da biz göreve geldiğimizde de devletin içinde varlardı. Ancak şimdi temizleniyorlar." ifadesini kullandı.

Yayın Tarihi : 25.07.2016 : 17:15


Yorumlar

2605
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN