Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Arkas Çeşme Site Spor’da Aile Boyu Spor

Arkas Çeşme Site Spor’da Aile Boyu Spor
Arkas Spor tarafından 15 yıllığına kiralanarak yenilenen Arkas Çeşme Site Spor bu yaz hem çocuklara hem ebeveynlere aile boyu spor imkanı sunuyor.

 

Alanında uzman ve sertifikalı 20 eğitmen ve antrenörler eşliğinde hem çocuklara hem de ebeveynlerine eğlence ve sporla dolu bir yaz sunan Arkas Çeşme Site Spor, 16 Eylül’e kadar hizmet vermeye devam edecek. 
 
15 yıllığına Arkas Spor Kulübü tarafından kiralanan tesiste bulunan 3 tenis kortu, 2 basketbol, 1 voleybol sahası, 1 futbol sahası bu yıl tamamen yenilendi, ışıklandırıldı ve çevre düzenlemesi yapıldı. Aktivite alanları  genişletilerek Cafe, Arkas Store, toplantı odası gibi yeni eklemeler yapılarak tam bir spor kompleksi haline getirildi. Tesise ayrıca bu yıl reformer,  gym ve gruplara göre functional training derslerinin yapıldığı üç salonda eklendi.
 
Arkas Çeşme Site Spor’da 8-15 yaş grubundaki çocuklara Gündüz Kampı imkanının yanında hafta da 2 ya da 3 gün olmak üzere voleybol, yelken, tenis, basketbol, futbol branş kursları veriliyor. Sporla çocukların keyifli bir yaz geçirmeleri sağlanırken sportmenlik, rakibe saygı, beceri, kondisyon, çeviklik, takım çalışması ve liderlik gibi özelliklerinin de geliştirilmesi hedefleniyor. 
 
 
“Hedefimiz kendi kendine yeten bir klüp yaratmak” 
 
Arkas Spor As Başkanı ve Arkas Holding Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Bernard Arkas, Arkas Çeşme Site Spor’da düzenlediği basın toplantısında, hem Çeşme Site Spor hem de Arkas Spor Kulübü’nün gelecek dönem hedeflerini ve stratejilerini paylaştı. Arkas, “Arkas Spor Kulübü’nü en azından yüzde 70-80 kendi geliri olan, kendi kendine yetecek bir kulüp  haline  getirmek istiyorum. Belki 5-10 senemizi alacak ancak bunu gerçekleştireceğiz. Bu yönde iki adım attık. Birincisi Arkas Çeşme Site Spor’la başladığımız ve  farklı yerlerde de açarak zincir haline getirmeyi hedeflediğimiz yaz kampları projemiz. Seneye Foça’da bir yaz kampı açacağız, arazisi ile ilgili girişimde bulunduk. Farklı yerler için de araştırmalarımız sürüyor.  Uygun alanlar bulduğumuz takdirde; içerisinde kız yurdu ve erkek yurdu da bulunan, yılın 365 günü faaliyet gösterecek kurumsal toplantılarında yapılabilecği, spor kampları da düşünüyoruz. Kulübe gelir  getirecek ikinci adım olarak da Arkas Spor Kulübü olarak Technogym Türkiye distribütorlüğüne ortak olduk. Arkas Çeşme Site Spor’da Technogym ürünleri ile çok  gelişmiş spor salonlarımızı açtık. Sadece bireysel değil kurumsal hizmetlerimiz de olacak. Bu yıl Çeşme Site Spor’da 145 çocuk 5 branşta eğitim alıyor. En yüksek katılım, Çeşme’de bulunmamız sebebiyle yelken ve Arkas Spor Klübü olarak ana branşımız olması sebebiyle voleybolda” diye konuştu. 
 
3-6 YAŞ GRUBU DA UNUTULMADI 
 
Bu yıl 8-15 yaş grubunun yanında 3-6 yaş aralığındaki çocuklar içinde yarım günlük program hazırlandı. Görsel sanatlar, orff, serbest oyun ve temel hareket eğitimlerini içeren bir program uygulanıyor. Haftasonları hariç haftanın 5 günü yapılan kampta çocuklar evlerinden alınıp evlerine bırakılıyor.  
 
Halihazırda bu iki yaş grubu için de devam eden kampın önümüzdeki dönemleri; 
8 - 18 Ağustos ve 22 Ağustos - 2 Eylül arasında olacak.
 
YELKENLER FORA 
 
Lemon Sailing iş birliği ile yürütülen yelken eğitimine katılan çocuklar tesiste teorik, denizde pratik bilgiler edinirken kendi kararını verebilme yetilerini güçlendiriyorlar. Tesis dışında yapılan yelken dersleri için ulaşım eğitmen gözetiminde servis ile sağlanıyor.
 
ANNE-BABALAR DA SPORA
 
Arkas Çeşme Site Spor’da çocuğu spora giden ebeveynler de unutulmadı. Technogym ve I’lins markalarının en son teknoloji ürünlerinin bulunduğu stüdyolarda sporun tadını çıkaran ebeveynler, reformer pilates, kravmaga ve VisionBody gibi bireysel çalışmalar ile kangoo jump, zumba, mat pilates, trambolin, yoga gibi grup çalışmalarına katılabiliyorlar. İster Arkas Çeşme Site Spor’un deneyimli kişisel antrenörleri ile isterlerse kendi antrenörleri ile ders yapmak için salonu kullanabiliyorlar. Ayrıca VisionBody ile elektronik kas uyarı sistemini kullanarak haftada iki gün, 20 dakika spor ile 4 saatlik antrenman performansına ulaşılması fırsatından da yararlanabiliyorlar.
 
A SPORTS CAFE
 
Arkas Çeşme Site Spor’da yer alan A Sports Cafe, Akdeniz mutfağının lezzetli menüsü, Arpege Pastanesi ve Veli Usta’nın lezzetleri ile Juice Joy Vitamin Bar’ın sağlık dolu içecekleri, ailelerin gününe tat katıyor. A sports Cafe ayrıca paket servis hizmeti veriyor. 
 
ARKAS STORE AÇILDI 
 
Arkas Çeşme Site Spor içinde yer alan Arkas Store da Arkas Spor ürünlerinin yanında Nike ürünleri de satışa sunuluyor. Hem çocuklar hem de büyükler böylece spor yaparken kullanabilecekleri zevkli ve kaliteli malzemelere rahatlıkla ulaşabiliyorlar.
 

Yayın Tarihi : 25.07.2016 : 12:54

Etiketler : haber    haberler    arkas    arkas çeşme site spor    çeşme    aile boyu spor    ben tv    kanalben    ben haber       


Yorumlar

3241
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN