Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Elma Sirkesi Zayıflatır mı?

Elma Sirkesi Zayıflatır mı?
Elma sirkesinin kan şekerindeki dalgalanmaları düzenlediği, yüksek tansiyonu düşürdüğü, antioksidan özelliği ile LDL kolesterolü stabil hale getirdiği biliniyor. Peki elma sirkesi zayıflatır mı? zayıflatırsa nasıl ?

 

Yüzyıllardır saç ve cilt bakımında kullanılan elma sirkesi bedenin dışına iyi geliyor. Aynı zamanda bedenin içinde de iyi etkileri var: Kan şekerindeki dalgalanmaların önüne geçerek yoğun açlık hissini engelleyip tokluk hissini uzatıyor. Elma sirkesi doğrudan zayıflatmasa bile zayıflamada etkili bir besin olduğu kesin. 
Araştırmalar gösteriyor ki yemekten önce veya yemek sırasında elma sirkesi tüketilirse tokluk süresi uzuyor ve kişi abur cuburdan uzak durup bir sonraki öğünde daha az yiyor. 
 
Elma sirkesi aynı zamanda kan şekerinde dalgalanmaları düzenliyor. Yemek yedikten sonra oluşan kan şekeri düşüklünün hissedilmesini ve bundan kaynaklana tatlı tüketme ihtiyacını azaltır. Yapılan araştırmalr gösteriyor ki yemek sırasında bir parça ekmeği elma sirkesine banıp yemek kan şekerini %30 oranlarında düşürüyor. 
 
Elma sirkesinden en çok verim balla karıştırıldığında elde edilir: 
 
1 bardak suya birkaç damla elma sirkesi, bir tatlı kaşığı bal karıştırıp sabahları aç karnına içebilirsiniz. Böylece bağışıklılık sisteminizin güçlenmesinin yanı sıra uzun süren tokluk hissi yaşayacaksınız.
 
Bir başka tarif ise;
 
1 çay bardağı elma sirkesi ile 4 yemek kaşığı balı 1 litre su ile şişeye koyup iyice çalkalayın. Her yemekten önce 1 çay bardağı kadar için. Birkaç hafta sonra farkı göreceksiniz. 
 

Yayın Tarihi : 25.07.2016 : 12:18

Etiketler : elma sirkesi    zayıflatırmı    nasıl zayıflatır   


Yorumlar

8206
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN