Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Eğridere'nin Çehresi Değişiyor

Eğridere'nin Çehresi Değişiyor
Bornova Belediyesi, 2014 yılında yapılan yerel seçimlerin ardından kendisine bağlanarak mahalle statüsü alan 12 eski köy yerleşiminde önemli çalışmalar yaptı. Bu yerleşimlerden biri de Eğridere Mahallesi oldu. Yapılan rekreasyon alanı ile çehresi değişen Mahalle’nin yolları yenilendi. Şimdi ise İZSU çalışmaları ile kanalizasyon ilgili alt yapı çalışmaları gerçekleştiriliyor.

 

2014 yılında mahalle statüsü alarak Bornova Belediyesi’ne bağlanan Eğridere’de önemli çalışma ve yatırımlar yapıldı. Bornova Belediyesi ilk olarak eski köy yerleşimi olan mahallenin girişindeki 8 bin metrekarelik alana içinde çim futbol sahası, çok oyun parkı ve yetişkinler için aletlerin konulduğu spor alanı bulunan bir rekreasyon alanı yaptı. Mahalle içinde yolların tamamı parke taş ile kaplandı. Eğridere’nin sembollerinden olan asırlık çınar koruma altına alındı.
 
Büyükşehir ile elele
 
İzmir Büyükşehir Belediyesi ile birlikte yürütülen çalışmalar kapsamında ise Bornova Merkez’den mahalleye giden asfalt yol yenilendi. Homeros Vadisi’ne paralel olarak devam eden yolun kenarları beton bariyerlerle daha güvenli hale getirildi. İZSU’nun Eğriderelilerin yıllardır bekledikleri kanalizasyon sistemi ile ilgili olarak sürdürdüğü alt yapı çalışmaları ise hızla devam ediyor.
 
50 yıldır bekliyorduk
 
Eğridere Mahallesi Muhtarı Hüseyin Şeker, 50 yıldır hayalini kurdukları çalışmaları son iki yılda hayata geçirildiğini vurgulayarak, “Mahallemizin girişinde bulunan atıl durumdaki arazi rekreasyon alanı olarak düzenlendi ve Cennet’ten bir köşe haline getirildi. Yollarımız yenilendi. Kanalizasyon sistemimiz yapıldı. Mahallemize yapılan yatırımlar nedeniyle Bornova ve Büyükşehir Belediyeleri olmak üzere emek veren herkese teşekkür ediyorum.” dedi.
 
Muhtar Hüseyin Şeker gibi diğer mahalle sakinleri de yapılan çalışma ve yatırımlardan duydukları memnnuyeti dile getirdi. Bornova Belediyesi’ne bağlanan eski köy yerkeşimleri içerisinde kent merkezine en yakın mahallelerden biri olan Eğridere’de tarım ve hayvancılıkla uğraşan Hatice Ortaboğaz ile Ömer Avcı yapılan çalışmalar için teşekkür ederken, yatırımların devam etmesini istedi.
 
Daha yapacak çok işimiz var
 
Bornova Belediye Başkanı Olgun Atila, ilçenin dört bir yanında yaşam standartlarını yükseltmek için çalıştıklarını söyledi. Yatırım planlarını öncelik, ihtiyaç ve vatandaşların taleplerine göre yaptıklarına dikkat Başkan Atila, “Vatandaşlarımızın şa andaki memnuniyeti mutluluk vereci ama Bornova ve Bornovalılar için daha yapacağımız çok iş var. Vargücümüzle çalışmaya devam edeceğiz” diye konuştu.

Yayın Tarihi : 25.07.2016 : 10:25

Etiketler : Eğridere    bornova    muhtar hüseyin şeker    rekreasyon alanı    olgun atila       


Yorumlar

3336
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN