Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


İzmir’e Şehit Ateşi Düştü

İzmir’e Şehit Ateşi Düştü
Tunceli-Ovacık Karayolu’ndaki mobil polis kontrol noktasına PKK’lı teröristler tarafından roketatar ve uzun namlulu silahlarla düzenlenen saldırıda şehit olan polis memuru 26 yaşındaki Kaan Kılınç’ın İzmir’deki baba ocağına ateş düştü. Sözlü olduğu ve nişan için hazırlık yaptığı kaydedilen şehit polisin, doğu tayini çıktığında meslekten ayrılmasını isteyen yakınlarına, "Ne ayrılması, ölüm her yerde var. Ölürsem şehit olurum, vatan için canım feda" dediği belirtildi.

 

Tunceli Merkez Moğultay Mahallesi Tunceli- Ovacık Karayolu girişinde bulunan zırhlı polis aracına dün saat 23.25’de PKK’lı teröristler tarafından roketatar ve otomatik silahlarla saldırı düzenlendi. Açılan ateşte, bölgede görevli polislerden Asayiş Şube’de görevli Kağan Kılıç şehit düştü, 2 polis ise, yaralandı. Yaralılar ve şehit helikopterle Elazığ’a sevk edildi. Yaklaşık 1.5 yıldan bu yana Tunceli’de görev yapan şehit Kılıç’ın İzmir’in Bornova İlçesi Barbaros Caddesi’ndeki bir apartmanda yaşayan ailesi acı haberi alınca gözyaşlarına boğuldu. Bayraklı Belediyesi’nde şoför olarak çalışan 2 çocuk babası Galip Kılıç, eşi Rabia Kılıç ve kızı Gözde Kılıç, polis tarafından Elazığ’a götürüldü.
 
"ÖLÜRSEM ŞEHİT OLURUM"
Evin tek oğlu ve sözlüsüyle nişan hazırlığı yaptığı belirtilen şehit polis memuru Kılıç’ın ilk görev yerinin İzmir olduğu öğrenildi. Şehit Kılıç’ın şark tayini çıktığında meslekten ayrılmasını isteyen yakınlarına, "Ne ayrılması, ölüm her yerde var. Ölürsem şehit olurum, vatan için canım feda" dediği öğrenildi. Çevresinde sevilen bir kişi olan Kılıç’ın şehit haberi yakınları ve arkadaşlarını üzüntüye boğdu. Şehit haberini alan Kılıç ailesinin komşuları evlerini Türk Bayrakları ile donattı. Ailenin oturduğu apartmanın bahçesine taziye çadırı kuruldu.
 
SESSİZ OLUN POLİSLER ŞEHİT OLUYOR
Şehidin Facebook sayfasında, "Sessiz olun, polisler şehit oluyor. Vicdanı olmayanlar, huzur içinde uyumaya devam edin. Siz bilmezsiniz ama bizler sizin için şehit olmaya devam ederiz" diye bir yazı paylaştığı görüldü. Şehidin yarın (Pazartesi) öğle düzenlenecek cenaze töreninin ardından toprağa verileceği bildirildi.

Yayın Tarihi : 24.07.2016 : 13:18

Etiketler : İzmire    Şehit    Ateşi    Düştü    Genel   


Yorumlar

7892
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN