Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Firari Askerlere Ait Eşyalar Bulundu

Firari Askerlere Ait Eşyalar Bulundu
Darbe girişimi sırasında Cumhurbaşkanı Recep Erdoğan’ın kaldığı Marmaris’teki otele saldıran özel timin firari üyelerinin yakalanması için operasyonlar devam ederken, firari askerlere ait 6 cep telefonu ile hücum yelekleri bulundu.

 

Saldırının düzenlendiği otele yaklaşık 7 kilometre uzaklıktaki İçmeler Bölgesi’nin dağlık alanlarında mühimmat bulunması üzerine bir komando taburu bölgeye sevk edildi. Komandolar, helikopterle bölgenin farklı noktalarında indirildi. Askerlerin sürdürdüğü bu araştırmalar sırasında, mühimmatların bulunduğu alana yakın bir yerde darbeci askerlere ait 6 cep telefonu ile hücum yelekleri bulundu. Telefonlar incelemeye alındı.
 
SAKAL BIRAKTIKLARI İHTİMALİ
Bu arada darbe günü yaşanan saldırıdan sonra firar eden askerlerin, sakal bırakıp görünümlerini değiştirmeye çalışacakları, ileri sürüldü. Görünümlerini değiştiren askerlerin, tanınmayacaklarını düşünüp tatilci gibi davranarak kaçma ihtimaline karşı tüm ekipler uyarıldı.
 
Pazar günü yoğun bir şekilde günübirlik tatilcilerin geldiği Marmaris’te bugün özellikle polisler denetimlerini daha da arttırdı. İlce girişlerinde önemli bölümlerde arama noktaları oluşturuldu. İnsanların yoğun bulunduğu bölgelere hem asker hem de polis, sivil görevli gönderdi.
 
 
YÜZEREK KAÇMAYA KARŞI DA ÖNLEM
Bu çalışmaların yanısıra iyi yüzme bilen askerlerin, gerek yüzerek, gerekse de deniz araçlarıyla Yunanistan’ın Simi Adası’na geçme olasılıkları bulunduğu, bu nedenle kıyı şeridinde askerin önlemlerini hiç bırakmadığı kaydedildi. Aksaz deniz Üssünden hareket eden Deniz Kuvvetleri Komutanlığı savaş gemileri ile Sahil Güvenlik Komutanlığı’na bağlı botlar kıyı açık denizde devriyelerini arttırdı.
 
 
DARBECİLER, HER YERDE ARANIYOR
Darbe girişimi sırasında Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın tatil yaptığı otele saldıran özel timin firari üyelerinin yakalanması için Marmaris'in her noktasında operasyon devam ediyor. Son olarak ihbar alınan Lindos Koyu bölgesine, özel eğitimli jandarma komando birliklerinin yanı sıra Sahil Güvenlik Komutanlığı'na bağlı bot ile Deniz Kuvvetleri Komutanlığına bağıl helikopter de bölgeye sevk edildi. 
 
Komando birliği askerlerinin, geçişin zorlu olduğu ağaçlık alandaki en büyük yardımcısı termal dürbünler oldu. Bu sayede hareket eden nesneleri kolaylıkla fark etme imkanını elde etti.  Bunun yanı sıra yine helikopterler havadan, sahil güvenlik botları da denizden arama çalışmalarına destek verdi. Tüm bu çalışmalar, koordine içersinde tek noktadan yönetildi. 
 
Arama tarama çalışmaları da özellikle kıyıya yakın bölgelerde yoğunlaştırıldı. Yüksek kesimlerin bitki örtüsünün çok sık ve dikenli olmasından dolayı bu bölgelerde yaşamın çok zor olacağı için aramaların kıyıyı kaydırıldığı belirtildi. 
 
Firari darbeci askerlerin, kıyıya yakın yerlerde tatilcilerin arasına karışıp kaçma ihtimaline karşı da yine polis ve jandarmanın kıyıdaki denetimleri arttırıldı. Özellikle 7 mil uzaklıktaki Yunanistan'ın Simi Adası'na geçişleri önlemek için de, yine denizden ve karadan kıyı şeridinde ek önlemler alındı.  
 
 
YANLARINDA PARALARI DA VARMIŞ 
Ayrıca yapılan istihbarat çalışmalarına göre, ilk olarak üçerli gruplar halinde kaçan askerlerin, daha sonra tek olarak kaçışlarını sürdürdükleri, yanlarında da hayatlarını idame ettirecek kadar paralarının bulunduğu belirtildi.
 
Marmaris yakınlarında polise başvuran bir kişi de bir kişinin aracını satın almaya çalıştığını kendisinin bunu kabul etmediği söyledi.

Yayın Tarihi : 24.07.2016 : 12:41

Etiketler : Marmariste    Firari    Askerlere    Ait    Cep    Telefonu    Hücum    Yelekleri    Bulundu    Genel    Kanalben    Haber   


Yorumlar

4967
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN