Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Hakaretten Tutuklandı

Hakaretten Tutuklandı
İzmir’in Konak Meydanı’nda, darbe girişimi sonrası demokrasi nöbeti tutan bir grup ile tartıştıktan sonra dövülen 22 yaşındaki Devran B., tedavisi tamamlandıktan sonra ’cumhurbaşkanına hakaret’ ve ’halkı kin ve düşmanlığa tahrik veya aşağılama’ suçlamasıyla sevk edildiği adliyede tutuklandı.

 

 
Darbe girişiminin ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın çağrısı üzerine Konak Meydanı’na gelen ve burada bekleyen bir grup ile Devran B. arasında geçen pazar günü öğle saatlerinde tartışma çıktı. Gruptakilerin iddiasına göre, meydandaki platformun yakınına gelen Devran B., "Burası AKP’nin standı mı" dedikten sonra, Ak  Parti ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’a hakaret içeren sözler söyledi. Bunun üzerine gruptakiler saldırdıkları Devran B.’yi döverek hastanelik etti.
 
Tedavisi tamamlandıktan sonra ’Cumhurbaşkanı Erdoğan’a, Ak Parti ve partililere, darbe girişimi sırasında yaşamını yitirenlere hakaret ettiği’ iddiasıyla hakkında işlem yapılan  Devran B. gözaltına alındı ve sorgusunun ardından adliyeye sevk edildi. Devran B. ’cumhurbaşkanına hakaret’ ve ’halkı kin ve düşmanlığa tahrik veya aşağılama’ suçlamasıyla sevk edildiği adliyede tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Yayın Tarihi : 23.07.2016 : 18:36

Etiketler : Konak    Meydanında    Toplanan    Grubun    Dövdüğü    Genç    Hakaretten    Tutuklandı    Genel   


Yorumlar

6057
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN